Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Międzynarodowy Turniej Strongmanów

Festyn integracyjny w Kamionku staje się coraz bardziej popularną imprezą. Po raz kolejny licznych zainteresowanych przyciąga m. in. bardzo widowiskowy turniej strongmanów.

Pomysł, który zrodził się wśród inicjatorów tego dorocznego festynu okazał się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy bardzo chętnie sekundują młodym kulturystom z Kamionka. W ubiegłą niedzielę kibicowali również strongmanom z Jablunkova, w ramach Międzynarodowego Turnieju Strongmanów o Puchar Burmistrza Gogolina i Puchar Radnego. Zawodnicy zmagali się w egzotycznie brzmiących dyscyplinach, takich jak spacer buszmena, szkocka belka, martwy ciąg… Wielkie emocje wzbudziło przeciąganie tira i przewracanie opony ważącej 390 kg! Zwycięzcą zawodów został Marcin Wolny z Kamienia Śl., II miejsce zajął Patryk Przybyła z Kamionka, III miejsce zajął Adrian Fesser z Kamionka. Puchary wręczył zwycięzcom Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Długosz, radny Józef Przybyła oraz sołtys Kamionka Sabina Placheta. Turniej strongmanów nie był jednak jedyną atrakcją dwudniowego festynu. W sobotę (07.07.), odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krapkowickiego i zabawa taneczna, w niedzielę (08.07.) podziwiano występy artystyczne przedszkolaków, dzieci uczęszczających do miejscowej świetlicy młodzieżowej, wystąpił również znany i lubiany Janusz Żyłka. Organizatorem festynu było Sołectwo Kamionek, Urząd Miejski w Gogolinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Kamienia Śl., finansowego wsparcia udzieliło również Starostwo Powiatowe w Krapkowicach. Burmistrz Gogolina wyraża serdeczne podziękowania organizatorom, szczególnie pani sołtys, członkom rady sołeckiej oraz radnemu Józefowi Przybyle za ogromne zaangażowanie w przygotowanie festynu.

 

 

***

Turniej strongmanów odbył się w ramach projektu „Olimpijczyk – polsko – czeskie spotkania sportowe” realizowanego przez Gminę Gogolin i miasto Jablunkov w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w Euroregionie Pradziad.

Brak opisu obrazka

Wersja XML