Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ekspresem przez gminę

Brak opisu obrazka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób korzystających z Centrum Przesiadkowego w Gogolinie, samorząd w ostatnim czasie udostępnił podróżującym poczekalnię wraz z toaletami przez 24h na dobę. Niestety, w ciągu niespełna tygodnia od otwarcia dworca w godzinach nocnych, obiekt został zniszczony, a straty wyceniono na kilka tysięcy złotych. Dlatego, w związku z aktami wandalizmu, którego dokonali najprawdopodobniej młodzi mieszkańcy naszej gminy, samorząd Gogolina podjął decyzję o zamknięciu dworca w godzinach nocnych. Tym samym, poczekalnia w Centrum Przesiadkowym będzie otwarta w godzinach 4.30 – 22.00.

Brak opisu obrazka

Przez 40 lat był członkiem Społecznej Komisji Mieszkaniowej i pomagał samorządowi w mądrym oraz odpowiedzialnym dysponowaniu zasobami komunalnymi gminy Gogolin. Mowa o panu Jerzym Długoszu, który pełnił również funkcję członka Gminnej Rady Seniorów I kadencji. Dlatego podczas ostatniego posiedzenia Rady Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podziękował panu Jerzemu w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców za tą społeczną pracę. Pana Jerzego w komisji zastąpi Koryna Konopka; pozostali członkowie to Franciszek Holeczek oraz Jarosław Bauer.

Brak opisu obrazka

Przez ostatnie cztery lata działali na rzecz środowiska senioralnego, stworzyli punkt doradztwa dla osób starszych, wspierali samorządowe inicjatywy, uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, konkursach, forach i sympozjach, angażowali się w akcje charytatywne i społeczne, zgłaszali swoje pomysły – członkowie Gminnej Rady Seniorów w Gogolinie zakończyli rozpoczętą 8 kwietnia 2015 roku pierwszą kadencję. Za tą pełną zaangażowania pracę, dzielenie się swoim bogatym życiowym doświadczeniem i wiedzą, członkom Rady podziękowania złożyli Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Czok. Zaprosili też członków do ponownego kandydowania do Rady.

Brak opisu obrazka

Wspaniałe historie Krzysztofa Wielickiego z najważniejszych polskich wypraw na najwyższe szczyty świata wysłuchała publiczność, która szczelnie wypełniła salę Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Zdobywca Korony Himalajów i Karakorum ubarwił spotkanie licznymi zdjęciami i filmami z najważniejszych momentów jego życia. Nie zabrakło dociekliwych pytań od publiczności i mnóstwa zdjęć z bohaterem spotkania. Wieczór z Krzysztofem Wielickim odbył się w ramach Wspinaczkowej Soboty w Gogolinie.

Brak opisu obrazka

Wysokim poziomem i stopniem trudności charakteryzowały się tegoroczne zawody boulderowe na ściance wspinaczkowej w Gogolinie o Puchar Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Wystartowała grupa ponad 60 zawodników z całego kraju. Po części eliminacyjnej rozegrano finały, w których zwyciężyli Agnieszka Michalak z Częstochowy wśród kobiet i Ireneusz Iwański, krapkowiczanin reprezentujący klub Climb Team Gogolin. Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom.

Brak opisu obrazka

2 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze TSKN w gminie Gogolin. Przyjęto sprawozdanie z działalności w roku 2018 i plany na rok 2019 i zdecydowano, że gminnemu TSKN nadal przewodniczyć będzie Krystian Komander.

Brak opisu obrazka

Walter Stannek odebrał klucze do nowej siedziby Koła DFK Gogolin, która od teraz mieścić się będzie w części budynku byłej Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Krapkowickiej. Większa przestrzeń i funkcjonalne pomieszczenia z pewnością poprawią komfort uczestników organizowanych przez gogolińską mniejszość niemiecką spotkań, kursów językowych, czy zajęć w ramach Samstagskurs. Życzymy dobrej działalności i ciekawych inicjatyw realizowanych w nowej siedzibie!

Brak opisu obrazka

Mieszkanka Gogolina Andrea Polański zajęła II miejsce w ogólnopolskim finale 42. Olimpiady Języka Niemieckiego. Andrea wykazała się ogromną wiedzą z zakresu realioznawstwa i literatury krajów niemieckojęzycznych w etapie pisemnym i ustnym. Serdecznie gratulujemy!

Brak opisu obrazka

Koncert „Trzech Tenorów” odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godz. 17.00. Bilety można zakupić w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML