Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Niezwykła, jubileuszowa msza św.

Uroczysta jubileuszowa msza święta była jednym z najważniejszych wydarzeń w świątecznym kalendarzu. Wspaniała oprawa muzyczna i głębokie przesłanie księdza arcybiskupa Alfonsa Nossola długo pozostaną w pamięci.

W niedzielę 28 maja, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, ks. abp Alfons Nossol przewodniczył dziękczynnej mszy św. w której uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich z burmistrzem Joachimem Wojtalą, Starosta Zamojski Henryk Matej, członkowie delegacji samorządowych z miast partnerskich, członkinie Koła Kobiet z Mülheim, grupa byłych członków samorządu oraz liczna grupa mieszkańców i jubileuszowych gości. Mszę św. sprawowali również: ks. dr Albert Glaeser, ks. prof. Joachim Piecuch oraz proboszcz ks. Aleksander Sydor. Ksiądz abp. A. Nossol skierował do wiernych słowo w którym odniósł się do wielu aspektów lokalnej polityki, kultury i historii. Wielokrotnie podkreślał wagę takich wartości jak otwarcie i partnerstwo. „Jedność europejską rozumiemy jako wspólnotę kultury i wspólnotę ducha oraz otwartość na inność” – podkreślał wielokrotnie ksiądz arcybiskup. W jubileuszowy dialog wpisał się również głos rodowitego Gogolinianina, ks. prof. J. Piecucha, który odniósł się do historii miasta oraz zadał pytania dotyczące tożsamości mieszkańców. Burmistrz podziękował zaś ks. abp. i wyraził wdzięczność za życzliwość i serdeczną sympatię do Gogolina i jego mieszkańców.

Jubileuszowa msza św. miała niezwykłą oprawę muzyczną, którą przygotowała Orkiestra Dęta Stadtkapelle Schongau z kapelmistrzem Marcusem Grafem. Piękne bawarskie stroje,  wspaniała i dynamiczna muzyka dopełniały całości. Stadtkapelle żwawo zagrała również po mszy św. oraz na placu kościelnym.

 

 

Wersja XML