Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Olimpiada Przedszkolaka

W Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów odbyła się I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków zorganizowana dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Wielkie emocje nie opuszczały zawodników, rodziców i organizatorów.

W Olimpiadzie uczestniczyły dzieci z wszystkich przedszkoli gminy Gogolin - łącznie osiem drużyn. Zawodnicy startowali w starannie dobranych konkurencjach zawierających ćwiczenia stymulujące równomierny rozwój dziecka. Aby zachować wszelkie reguły olimpijskie zawody rozpoczęto ceremonią wprowadzenia drużyn, symboli olimpijskich i ceremonią złożenia przyrzeczenia sportowego. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala życząc zawodnikom „sportowej rywalizacji w duchu fair play”. W ceremonii otwarcia uczestniczyła również przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Opolu wizytator Stanisława Pamuła oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie Irmgarda Żyła. Dyrektor Publicznej szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie Kinga Kaptur odczytała list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do rodziców dzieci sześcioletnich. Nad całością czuwał dyrektor ZRS Jerzy Kłeczek, który niestrudzenie zagrzewał do sportowej walki przypominając jednocześnie o dewizie Pierra de Coubertin „Nieważny jest wynik, ważne jest uczestnictwo w zawodach”. W tym duchu rozpoczęto sportowe zmagania w dziewięciu dyscyplinach. Przy ogromnym aplauzie rodziców i licznie zgromadzonych sympatyków sportu zawodnicy zmagali się w dyscyplinach biegowych, rzutowych i rekreacyjnych. Integralna częścią zawodów były również występy artystyczne przygotowane przez drużyny m. in. wspaniałe tańce z pomponami i instrumentami. Zawodnikom dzielnie sekundował również clown Kacperek. Dla nauczycieli przedszkolnych zorganizowano natomiast zawody w rzucie beretem na odległość, które wygrała Tarsylia Nowakowska – Wójcik, która osiągnęła wynik 19,5 m.

 

 

Olimpiadzie towarzyszyła akcja prowadzona przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w nr 3 w Gogolinie – Karłubcu „Mamo, tato – wolę wodę”, uczniowie przygotowali również warzywa, którymi częstowano uczestników. Szkoła stara się o przyznanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowy Tryb Życia przyznawany przez kuratora oświaty. W kuluarach przygotowano również wystawę prac plastycznych uczniów kl. IV – VI PSP nr 3 w Gogolinie – Karłubcu. Organizatorem Olimpiady był Zespół Rekreacyjno – Sportowy i Urząd Miejski w Gogolinie.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników Olimpiady za kapitalną atmosferę, ducha sportowej rywalizacji i fantastyczną oprawę imprezy. Do zobaczenia za rok! Brawo, brawo dla wszystkich….

 

Wyniki I Olimpiady Sportowej Przedszkolaków

I miejsce – Oddział Przedszkolny w PSP nr 3 w Gogolinie - Karłubcu

II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie

III miejsce – Oddział Przedszkolny w PSP w Malni

IV miejsce – Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie

V miejsce – Oddział Przedszkolny w PSP w Kamieniu Śl.

VI miejsce – Oddział Zamiejscowy PP nr 1 w Gogolinie z siedzibą w Górażdżach

VII – Oddział Przedszkolny Filii PSP nr 3 w Gogolinie z siedzibą w Zakrzowie

VIII – Przedszkole „W ogrodzie” w Kamionku.

Wersja XML