Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zagraniczna współpraca między szkołami

W dniu 25.05.2011r., w ramach partnerskiej współpracy między szkołami, 40 osobowa reprezentacja uczniów gogolińskiej „Dwójki” odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Kysuckim Novem Meście na Słowacji, aby wziąć udział w olimpiadzie sportowej. Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich uczestników, a po wysłuchaniu hymnu olimpijskiego zapalono znicz od płomienia przyniesionego z Grecji. Na terenie obiektu sportowego zostały przygotowane stanowiska do przeprowadzenia różnych konkurencji, takich jak: strzały na bramkę piłką nożną, tor zwinnościowo - szybkościowy, tor przeszkód w unihokeju, rzuty piłką do kosza. Najbardziej oczekiwaną dyscypliną był mecz piłki nożnej pomiędzy gospodarzami a naszymi uczniami, który zakończył się wygraną drużyny słowackiej. Piłkarze godnie reprezentowali naszą szkołę i grali zgodnie z zasadami fair play. W trakcie imprezy uczestnicy bawili się znakomicie pokonując barierę językową, która nie stanowiła żadnej przeszkody w nawiązaniu nowych przyjaźni. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami wręczonymi przez byłych olimpijczyków w lekkiej atletyce. Wśród zwycięzców znaleźli się: Paulina Biela, Karolina Kowolik, Karolina Kroker, Wiktoria Szymczak, Bartosz Błaszkiewicz, Emanuel Gifuni, Kevin Skrzynkowski, Daniel Stosiek, Alan Zylla. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki z logo olimpiady. Spotkanie zaowocowało ciekawymi pomysłami na kolejne wspólne projekty integracyjne. Mamy nadzieję na ich szybką realizację oraz dalszą współpracę między naszymi szkołami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tak prestiżowym święcie sportu oraz serdeczne przyjęcie i ugoszczenie naszych uczniów, którzy wrócili do domu ogromnie zadowoleni i z bagażem nowych doświadczeń.

wymiana_Kysucke.jpeg

*************************************************

W dniach 7 -12.05.2012 r. grupa młodzieży (32 osoby) Publicznego Gimnazjum im. A. Einsteina w Gogolinie wraz z nauczycielkami: Brygidą Czekała, Moniką Jarosz i Jolantą Matuszek odwiedziła partnerską szkołę w Betzdorf. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły i wspólnych lekcji. Mieliśmy również okazję spotkać się z burmistrzami Betzdorf Berndem Brato oraz burmistrzem Kirchen Wolfgangiem Müllerem. Zdjęcie z tego spotkania wraz z artykułem zostało opublikowane w miejscowej gazecie. Nazajutrz ponownie uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych. Klasy siódme realizowały projekt, w ramach którego namalowano na ścianie symbole swoich szkół i miast. Tak więc w Betzdorf pozostał po nas herb Gogolina, Karolinka i Karliczek oraz piece wapiennicze, które przypominają o naszym partnerstwie. W czwartek byliśmy w Köln. Zwiedzaliśmy katedrę i muzeum czekolady "Lindt". Kolejny dzień rozpoczęliśmy znów wspólnymi lekcjami, a popołudnie i wieczór spędziliśmy wspólnie z rodzinami, które nas gościły. W Betzdorf przygotowano dla nas również integrujące i wymagające wielkiego zaangażowania gry zespołowe, rozegraliśmy także mecz piłki nożnej, który wygraliśmy 10:0. Pożegnanie z naszymi partnerami było bardzo wzruszające i tu dopiero można było zauważyć, jak bardzo się zżyliśmy. Żal było odjeżdżać...

Podsumowując nasz tygodniowy wyjazd przyznajemy, że jesteśmy bogatsi o nowe przyjaźnie, znajomości i doświadczenia. Mile spędzony czas w partnerskiej szkole pozwolił nam sprawdzić naszą znajomość języka, a także poznać nową kulturę i miejsca. Za rok czekamy na naszych partnerów w Gogolinie!

wymiana_Betzdorf.jpeg

Wersja XML