Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Parafiada w Gogolinie

Piękna pogoda sprzyjała tegorocznej „Parafiadzie”. Mieszkańcy Gogolina chętnie wyszli z domów i uczestniczyli w bogatym programie imprezy.

Niedzielne popołudnie (27.05.) wypełniły radosne śpiewy i tańce w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminnych szkół i przedszkoli. W programie wystąpili: uczniowie szkół podstawowych w Gogolinie i w Kamieniu Śl., uczniowie gimnazjum, dzieci z przedszkoli w Gogolinie, Grupa „Karolinki” pod kierunkiem Elżbiety Klimas, zespół mażoretek pod kierunkiem Sandry Mientus, Dj Mariusz Buczek, młodzież z parafialnej wspólnoty „Filip” w Gogolinie, a gwiazdą wieczoru był Jacek Kierok z Zespołem, który bawił zebranych „na śląską nutę”. Nie zawiedli również strażacy z jednostki OSP w Gogolinie, którzy prezentowali sprzęt pożarniczy i uczyli udzielania pierwszej pomocy. W organizację „Parafiady” zaangażowali się lokalni przedsiębiorcy, można było spróbować specjałów lokalnej kuchni i ciast, stoisko z domowymi wypiekami zorganizowali członkowie parafialnego Caritas, nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. „Parafiada” jest dla naszej wspólnoty bardzo wartościowym i ważnym przedsięwzięciem, jest okazją do międzypokoleniowej integracji, ale przede wszystkim jest świętem radości – podkreślał proboszcz - ks. Aleksander Sydor.

Organizatorem Parafiady” była Rada Parafialna, Urząd Miejski w Gogolinie, Gminny Ośrodek Kultury, Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML