Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowy inwestor w gminie. Rusza budowa osiedla.

Wybudowanie czternastu domków w zabudowie szeregowej w przeciągu dwóch lat zaproponowała spółka, która zakupiła pierwszą działkę na terenie przygotowywanego Osiedla Dębowego w Gogolinie. To kolejny w tym roku inwestor w Gminie Gogolin. Tym razem z branży budownictwa mieszkaniowego.

Zakończona została właśnie procedura przetargowa związana ze sprzedażą obszaru nieco ponad 0,5 ha przeznaczonego pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne szeregowe. To pierwsza, sprzedana przez gminę część z prawie 10 hektarowego kompleksu, która położona jest najbliżej ulicy Ligonia w Gogolinie. Nabywcą terenu została spółka komandytowa „Osiedle Mieszkaniowe Ligonia Sp. z o.o.” z Komornik, która zaoferowała cenę 492 tys. zł.

W Urzędzie Miejskim w Gogolinie burmistrz Joachim Wojtala spotkał się ze wspólnikami Spółki, którymi są Prezesi znanych firm z branży budowlanej: Hubert Jaskółka z firmy VENUS oraz Waldemar Filipowsky z firmy FILPLAST. Inwestorzy przedstawili swoje szczegółowe plany i harmonogram realizacji inwestycji. Zaprezentowali także specjalną makietę jednego segmentu zabudowy szeregowej. Jak zapowiadają, wykorzystane w budowie materiały będą gwarantowały, iż budynki będą zapewniały właściwą izolacyjność akustyczną i cieplną a także obecnie bardzo pożądaną energooszczędność. „Co ważne, chcemy przy budowie tego niezwykle atrakcyjnego przedsięwzięcia zaangażować jako kooperantów naszych lokalnych przedsiębiorców” – deklaruje prezes Jaskółka – „Mamy tutaj świetnych i solidnych fachowców. Chcemy wykorzystać ich sprawdzony potencjał” – dodaje.

Z kolei prezes Filipowsky twierdzi, iż współpraca z lokalnymi firmami to niezwykle ważny atut, który ostatecznie powinien przełożyć się także na atrakcyjną cenę końcową. „Kompletną ofertę sprzedaży poszczególnych segmentów będziemy mogli przedstawić na początku maja, ale już teraz zachęcamy do kontaktu z nami osoby zainteresowane. Przy realizacji budowy preferować będziemy formę bankowego kredytu powierniczego, co da bezpieczeństwo zarówno dla nabywcy, jak i samemu realizującemu. Ale oczywiście nie wykluczamy tradycyjnej formy płatności. Zakładamy, że nabywcy będą regulować płatności po każdym odebranym etapie budowy” – dodaje p. Filipowsky.

Zgodnie z przedstawioną w przetargu ofertą, projektowane domki będą dwukondygnacyjne z użytkowym poddaszem, będą posiadać powierzchnię ok. 100 m2, ponadto wewnątrz budynku będzie umiejscowiona kotłownia i garaż. Wielkość działek będzie oscylowała w granicach 3,5 do 4 arów.

 

 

Jak już informowaliśmy „Osiedle Dębowe”, bo taka nazwa została przypisana do tego projektu, zlokalizowane zostanie na prawie 10 hektarach w obrębie ulic: Ligonia, Dzierżonia, Młyńskiej i Dębowej. Zgodnie z zamierzeniami samorządu na osiedlu zamieszkać mogłoby nawet 650 osób. Przez najbliższe miesiące przygotowywana będzie dokumentacja projektowa na budowę sieci wodnej i kanalizacyjnej a także nowego układu komunikacyjnego na tym osiedlu. Będą to nowe drogi wewnętrzne, ścieżki rowerowe oraz chodniki.

Wersja XML