Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z wizytą w Gminie Gogolin

Na zaproszenie Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, z wizytą roboczą Gminę Gogolin odwiedził Wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak. Jednym z celów wizyty było nawiązanie współpracy z jedną z gmin na Śląsku Opolskim. Szczęśliwie się złożyło, że taką propozycję otrzymała Gmina Gogolin.

Podczas spotkania Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala przedstawił krótką charakterystykę gminy z uwzględnieniem walorów historycznych, gospodarczych i społecznych, zwracając jednocześnie uwagę na Kamień Śl. – miejscowość nazywaną „szmaragdem opolskiej ziemi.

Brak opisu obrazka

W Kamieniu Śl. z gośćmi spotkał się ks. prałat Albert Glaeser - dyrektor Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego i ośrodka „Sebastianeum Silesiacum”, który na miejscu przedstawił działalność ww. placówek. Wójt Gniewina żywo interesował się również realizacją i efektami Programu „Odnowa Wsi” w Gminie Gogolin, o czym został rzeczowo poinformowany. Po spotkaniu wójt Z. Walczak, deklarując wolę bliższej współpracy, zaprosił przedstawicieli samorządu gminy z wizytą roboczą w uzgodnionym terminie.

***

Gmina Gniewino jest położona w powiecie wejherowskim, liczy 7000 mieszkańców. Jest to gmina bardzo atrakcyjnie położona: 4 km do morza, 44 km do Gdyni, 70 km do Gdańska. Na terenie gminy znajduje się Jezioro Żarnowieckie. Podczas mistrzostw EURO 2012 w Centrum Pobytowym w Gniewinie będzie przebywać reprezentacja Hiszpanii. Gmina posiada bowiem bardzo nowoczesne centrum sportowe. W pobliżu miejscowości znajduje się duża farma wiatrowa produkująca czystą energię.

Wersja XML