Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W piątek, 24 czerwca uczniowie gogolińskich podstawówek, gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego świętowali zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Główna uroczystość odbyła się tradycyjnie w Zespole Szkół w Gogolinie, podczas której Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala wręczył najlepszym uczniom gimnazjum dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a także podziękował gronu pedagogicznemu za wkład pracy i zaangażowanie. 

W uroczystej akademii udział wzięli również: Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok, ksiądz proboszcz Aleksander Sydor, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia Andrzej Mrowiec, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Bury, podporucznik Karolina Banaszak, starszy szeregowy Damian Szutt, chorąży Henryk Grach oraz kapitan Wacław Ryszytyło z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu, a także uczniowie, grono pedagogiczne oraz rodzice.

Spotkanie było też okazją do pochwalenia się wynikami egzaminu gimnazjalnego. W części matematycznej gogolińscy uczniowie uzyskali średni wynik 49,5%, co daje dwa punkty procentowe więcej niż średni wynik w powiecie krapkowickim i w województwie opolskim. Język angielski zdali o ponad 10% lepiej niż ich koledzy w województwie (75,6%), a język niemiecki rozszerzony aż 20% lepiej od województwa opolskiego (84,8%). Aż 13 uczniów uzyskało stuprocentowy wynik z poszczególnych egzaminów.

Burmistrz Joachim Wojtala skierował do uczniów, grona pedagogicznego i rodziców swoje podziękowania:

Zakończenie roku szkolnego to chwila, na którą z niecierpliwością oczekują zarówno uczniowie, rodzice  i nauczyciele. Za Wami przecież długi i wyczerpujący czas nauki, pracy, po którym wszystkim należy się odpoczynek. Ale to również czas podsumowań tego wszystkiego, co zdarzyło się w ciągu minionych miesięcy, refleksji, które wykorzystane zostaną w przyszłości, pożegnań z tymi, którzy zakończyli kolejny okres w swojej edukacji. 

Chciałbym przy tej okazji wszystkim Państwu podziękować za całoroczną wytężoną i rzetelną pracę, za wiele cennych inicjatyw oraz twórcze przedsięwzięcia. Nauczycielom, Pracownikom Szkół oraz Rodzicom dziękuję za wytrwałość w działaniach na rzecz edukacji, za trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży, za troskę w stworzenie właściwych warunków do nauki i zabawy oraz wzorową współpracę.

Drodzy uczniowie!

Gratuluję Wam osiągniętych wyników w nauce, sukcesów  sportowych , nabycia nowych kompetencji i umiejętności. Wszystkim życzę szczęśliwych, bezpiecznych, miłych wakacji, które dostarczą różnorodnych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Oby te dni pozwoliły na zasłużony odpoczynek, nabranie sił i zapału do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

 

 

NAGRODZENI  NAGRODĄ BURMISTRZA  W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 ABSOLWENCI SZKÓL PODSTAWOWYCH I GMINAZJUM

I. Zespól Szkół w Gogolinie – Gimnazjum

 1. Agnieszka Dyla – najlepsza uczennica wśród absolwentów – średnia 5,6
 2. Szymon Buk - najwyższy wynik z części matematyczno – przyrodniczej 96%, części językowej - język angielski 100% oraz całości egzaminu gimnazjalnego – 95,6 %
 3. Teresa Radajewska najwyższy wynik z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego – 97%
 4. Karolina Kroker
 5. Wiktoria Pekar
 6. Justyna Gorzel - najwyższy wynik z części językowej egzaminu gimnazjalnego - język niemiecki 100%
 7. Łukasz Klimek
 8. Dominik Schlappa
 9. Julia Blaut
 10. Nikodem Maciołek
 11. Mariusz Seget
 12. Mateusz Stępiński

II. PSP Nr 2

Victoria Maciołek – najlepsza uczennica wśród absolwentów – średnia 5,67

III. PSP Nr 3

Anna Gorzel – najlepsza uczennica wśród absolwentów – średnia 5,77

IV. PSP Malnia

Maximilian Krawietz – najlepszy uczeń wśród absolwentów – średnia 5,3

V. PSP Kamień Śląski

 1. Dominik Matuszek – najlepszy uczeń wśród absolwentów – średnia 5,25 zwycięzca wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego
 2. Alekxander Kauf – najlepszy sportowiec – za zdobycie srebrnego medalu na lekkoatletycznych mistrzostwach województwa w pchnięciu kulą na odległość 9,76m

 

Galeria zdjęć z zakończenia roku w szkołach podstawowych:

 

 

 

Wersja XML