Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piknik Integracyjny 2016

Mieszkańcy dzielnicy Gogolin – Karłubiec integrowali się podczas wspólnego pikniku, który odbył się 4 czerwca na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Na przybyłych czekały liczne atrakcje: konkursy, turnieje i dmuchańce.

Główną atrakcją pikniku był turniej piłkarski Euro 2016, w którym należało się wykazać nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale i wiedzą. Najpierw był slalom z piłką i strzał na bramkę, później strzały na bramkę z zasłoniętymi oczami, a na koniec quiz z wiedzy o piłce nożnej. Pozostali mogli natomiast wykazać się umiejętnościami wokalnymi, podczas konkursu dla młodych talentów.

Największą popularnością cieszyły się dmuchańce z trampoliną, które oblegane były zarówno przez dzieci, jak i nieco starszą młodzież. Dziewczynki chętnie wzięły udział w malowaniu twarzy i paznokci, a wszyscy wspaniale bawili się wielkimi bańkami mydlanymi

Uczestnicy pikniku mieli okazję skosztować wspaniałych wypieków oraz posilić się zdrowymi owocami. Nie mogło zabraknąć również kiełbasek z rożna, które serwowali mieszkańcy dzielnicy: Waldemar Lis oraz Jarosław Bauer.

W przybudówce przy śpiewie, kołoczu i kawie spotkali się seniorzy z terenu dzielnicy.

Piknik był współfinasowany ze środków Gminy Gogolin w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2016 roku zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce w ramach projektu Dzień Rodziny i Sportu w Karłubcu.

K.L.

 

 

Wersja XML