Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kampania informacyjna - karmienie piersią

Karmienie piersią to wciąż dla wielu kobiet temat kontrowersyjny i wzbudzający wiele wątpliwości. O tym, że „Karmienie piersią to najlepszy start dla Twojego dziecka” przekonywała edukator ds. laktacji Barbara Broers z Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Spotkanie dla kobiet w ciąży, mam i ojców odbyło się 1 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

W imieniu Burmistrza Gogolina, spotkanie otworzył i poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie Andrzej Mrowiec, który korzystając z okazji, poinformował o utworzeniu poradni laktacyjnej, która z dniem 1 czerwca rozpoczęła swoją działalność w Gogolinie. W poradni, która znajduje się w Gminnym Ośrodku Zdrowia, można uzyskać wskazówki i fachową pomoc, dotyczącą karmienia piersią, a także wypożyczyć potrzebne akcesoria.

 

 

O korzyściach płynących z karmienia piersią opowiedziała Barbara Broes, która wskazała liczne pozytywy, zarówno dla matki, jak i dla dziecka, takie jak: ochrona dziecka przed chorobami i nowotworami, czy przyspieszenie rekonwalescencji w okresie połogu. Krótkie prelekcje na temat karmienia piersią wygłosili również wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa dr n. med. Wojciech Guzikowski oraz ginekolog – położnik z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie Bartosz Siciak. Patronat nad kampanią objęła pani Katarzyna Czochara – poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Zdrowia, która podczas spotkania w Gogolinie podzieliła się własnymi doświadczeniami, związanymi z karmieniem piersią. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krapkowicach – dr n. med. Kazimierz Łukawiecki. Na wszystkie uczestniczki i uczestników, bo wśród słuchaczy znaleźli się również przyszli ojcowie, czekał zdrowy, dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży i matek karmiących, poczęstunek, a także materiały informacyjne i baloniki.

Było to pierwsze spotkanie w ramach kampanii na rzecz „Karmienia Piersią”, która potrwa do końca sierpnia. Spotkania będą odbywały się co tydzień; najbliższe odbędzie się już 9 czerwca o godz. 16.00, w poradni ginekologiczno – położniczej przy ul. Szkolnej 2 w Gogolinie.

Głównym organizatorem całego cyklu spotkań jest Referat Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie, przy udziale Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Wersja XML