Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

10-lecie Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku.

W dniach 21 – 22 maja odbył się Festyn okazji 10-lecia Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara"
w Kamionku. Pierwszy dzień rozpoczął się od Nabożeństwa Majowego przy Grocie Modlitewnej. Następnie wszyscy zebrani przenieśli się do pięknego ogrodu za Domem gdzie zasiedli do wspólnej biesiady, w trakcie której wystąpiły dzieci i młodzież z Kamionka i Kamienia Śląskiego. Do słodkiego poczęstunku przygrywał zespół muzyczny „WEGAS”. Wystąpiły także zespoły ECHO z Kamienia Śląskiego i zespół muzyczny BIS. Dzień zakończył się zabawą taneczną z zespołem „WEGAS”.

Drugi dzień rozpoczął się od uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały. Podczas wspólnego świętowania wystąpił Zespół „Gagatki” z przedstawieniem teatralnym „Rzepka” Tuwima oraz inne zespoły takie jak: „Szwarne Dziołchy”, Dziecięcy Zespół Wokalno-Instrumentalny AKSAMITKI z Malni, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina oraz Zespół „WEGAS”. Podczas całego dnia odbywały się Animacje dla dzieci pt. „Kolorowo i wesoło w Kamionku”.

Organizatorami Festynu w Ogrodzie byli: Dom Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku oraz Sołtys i Rada Sołecka wsi Kamionek przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek

 

 

Brak opisu obrazka Majówka i 10- lecie Domu Spokojnej Starości  współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Gogolinie w ramach „Otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2016 roku zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego pt. „Organizacja imprez kulturalnych dla mieszkańców Sołectwa Kamionek”

Wersja XML