Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkolenie w Niemczech

Na zaproszenie Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego, przedstawiciele środowisk sportowych gminy, uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym pn. „Polityka sportowa, społeczna odpowiedzialność sportu”. W Dolnej Saksonii zapoznali się m. in. z zasadami wspierania organizacji sportowych i współpracy międzykulturowej na obszarze sportu.

W trzydniowym szkoleniu (10-12.12.) w Barsinghausen uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Grzegorz Sawicki, starostowie, burmistrzowie i wójtowie reprezentujący lokalne samorządy oraz działacze sportowi. Gminę Gogolin reprezentował inspektor Piotr Giecewicz z Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego  oraz  kierownik Hali im. Bernarda i Zygfryda Blautów w Gogolinie, Andrzej Prefeta.

Sszkolenie Niemcy 1.jpeg

W Barsinghausen, członkowie delegacji odbyli szereg interesujących spotkań, m. in. z skarbnikiem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) i prezydentem Dolnosaksońskiego Związku Piłki Nożnej (NFV). Podczas tych spotkań zapoznano się z polityką wspierania sportu w Niemczech i modelami finansowania sportu powszechnego. Wiele miejsca poświęcono zagadnieniom związanym z działaniami sportowymi w dziedzinie integracji i współpracy  międzykulturowej. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z realizacją tych celów w klubach prowadzonych przez emigrantów tureckich, na przykładzie Klubu FC Mozaik Hannover oraz Klubu  SC Polonia Hannover.

W Barsinghausen zwiedzano natomiast miejscowy ośrodek treningowy, gdzie odbywają się zajęcia dla młodych piłkarzy, trenerów i sędziów z całego kraju. Ciekawostką jest  to, że podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 r., w tym ośrodku przebywała reprezentacja Polski. Organizatorzy zaprosili również członków delegacji do uczestnictwa w meczu Bundesligi, który odbył się na stadionie w Wolfsburgu. W przyszłym roku zaplanowano kolejne spotkanie szkoleniowe na temat zarządzania infrastrukturą sportową.

Wersja XML