Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sportowo i integracyjnie w Gogolinie-Karłubcu

„Rolkowy zawrót głowy”- pod takim hasłem 29 sierpnia przy nowo otwartym boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie- Karłubcu odbyła się impreza sportowa, skierowana do małych i dużych miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerkach biegowych.

Na przybyłych czekały liczne atrakcje. Można było spróbować m.in. jazdy na longboradach, czyli dłuższej wersji deskorolki. Kurs przygotowała Szkoła Tolerancji i Równowagi Longboard Kids. Największą popularnością cieszył się jednak pokaz akrobacji w wykonaniu członków Opolskiego Stowarzyszenia Rolkarzy RoleOpole. Były tory slalomowe, tyczki i skocznia. Po pokazie każdy uczestnik mógł zmierzyć się z torem przeszkód i spróbować swoich sił w rolkowych ewolucjach. Na najlepszych czekały drobne upominki, ufundowane przez stowarzyszenie. Głównym punktem imprezy był wspólny przejazd ulicami Gogolina. Niemal czterokilometrową trasę pokonało prawie 100 osób. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali konkurs na najciekawiej przebranego rolkarza, w którym do wygrania były ciekawe nagrody.

 

 

Impreza połączona była z festynem integracyjnym dzielnicy Gogolin-Karłubiec. Już od godziny 16.00 młodzież szkolna oficjalnie rozpoczęła użytkowanie boiska, a licznie zgromadzone dzieci brały udział w ciekawych i edukacyjnych zabawach prowadzonych przez Wodzireja Bartka. Było m.in. współzawodnictwo sportowe, konkursy, budowanie wieży z piankowych cegieł na czas. W zabawach tych aktywnie uczestniczyli również rodzice i dziadkowie. Podczas festynu odbył się również pokaz rękodzielnictwa stylem klockowym, podczas którego zgromadzeni podziwiali misterny kunszt wykonywania przepięknych ozdób. Pokrzepić można się było w kąciku gastronomicznym z pysznymi ciastami, chlebem ze smalcem, krupniokami z grilla, kartoflami z masłem i kiszką ze swojskiego mleka.

 

 

Wersja XML