Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Program Współpracy Transgranicznej CZ-PL 2015

Gmina Gogolin wraz z Miastem Jabłonków realizuje projekt "Kulturalne Pogranicze" który został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE.

Baner kultura.jpeg

W ramach projektu odbyły się dwa występy. 

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Polskiego Związku Kulturalno – Oświatowego w Czeskim Cieszynie „Olza” przebywał z wizytą w Gminie Gogolin w niedzielę 24 maja 2015 roku. Podczas swego pobytu członkowie zespołu mogli poznać Gminę Gogolin i wystąpili z brawurowym programem w drugim dniu „Międzynarodowego Festiwalu z Karolinką” w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Młodzi artyści z Republiki dzięki swemu różnorodnemu repertuarowi, witalności i radości zebrali słowa szczerego podziwu i uznania wśród zgromadzonej publiczności.

 

 

 

Chór parafialny z Gogolina - Karłubca udał się z dwudniową wizytą do partnerskiego Jablunkova w Czechach w dniach 18-19.07.2015r. Celem wyjazdu było doskonalenie warsztatu wokalnego oraz wymiana doświadczeń pomiędzy członkami chórów działających na terenie miast partnerskich. Warsztaty wokalne z chórem z Jablunkova były świetną okazją, nie tylko do pracy nad emisją głosu i kunsztem wokalnym, ale również do wspólnego śpiewania i poznania czeskiej muzyki chóralnej. Pierwszego dnia członkowie chórów pracowali głównie nad koncepcją polsko-czeskiego śpiewnika, który został wydany w ramach projektu. Następnie pod przewodnictwem Stanislava Jakusa – wicestarosty miasta, mieli okazję zwiedzić Klasztor Sióstr Elżbietanek oraz centrum Jablunkova. Drugiego dnia wyjazdu, karłubiecki chór dał popis swoich umiejętności podczas koncertu w Kościele św. Krzyża w Górnej Łomnej. Przygotowany repertuar spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonej, czeskiej publiczności, a chór otrzymał owacje na stojąco.

 

 

W ramach projektu wydano również śpiewnik z polsko-czeskiego pogranicza w którym poza pieśniami ludowymi zamieszczono informacje o zespołach ludowych działających na terenie partnerów projektu.

okladka.jpeg

Wersja XML