Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Noc czytania bajek

Z piątku na sobotę (22/23 maja 2015r.) w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych odbyła się „Noc czytania bajek”. Program dla dzieci przygotowały wychowawczynie i rodzice. Do czytania bajek zaproszono także panie z Gminnej Biblioteki Publicznej. 

„Noc czytania bajek” jest realizowana w gminie Gogolin już od 3 lat. Inicjatywa cieszy się wielkim powodzeniem, a jej celem jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w dzieciach potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania. W tegorocznych przedsięwzięciach uczestniczył również Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Zastępca Burmistrza Krzysztof Długosz oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Irmgarda Żyła, a także dyrektor GBP Ewa Bury.

W Malni rodzice przedstawili teatrzyk „O rybaku i złotej rybce” oraz baśń „O rycerzach, królewnach, królewiczach i bezlitosnym kogucie”. Następnie kolejno wszyscy nauczyciele czytali fragmenty książek: „Amelka i jej zaczarowana noc”, „Alicja w Krainie czarów”, „Mała Księżniczka”, „Lampa Aladyna”, „Trzy świnki” i znany wszystkim „Kopciuszek”. Przerywnikiem w słuchaniu były zabawy i konkursy, np. tor przeszkód, limbo, gry i pląsy przy muzyce.

W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Gogolinie noc czytania bajek odbyła się pod hasłem: „Kraina zdrowia”. Rodzice przygotowali dwie inscenizacje bajek pt. „Rzepka” oraz „Maja i Gucio”. Następnie bajki czytały pracownice biblioteki, zaproszeni goście i nauczyciele, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „Czystość to zdrowie”.  W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Gogolinie, w „Nocy czytania bajek” uczestniczyło aż 40 dzieci.

„Indiańska baśń” była motywem przewodnim nocnego czytania bajek w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Gogolinie. Dla dzieci przygotowano piękną i kolorową indiańską wioskę z wigwamami i imponującym totemem. Na czas wspólnej zabawy dzieci przybierały  indiańskie imiona, poszukiwały skarbu i ćwiczyły tropienie. Jedną z atrakcji był teatr cieni i pokaz starych przeźroczy. We wszystkich przedszkolach rodzice przygotowali dla dzieci atrakcyjne kolacje, w tym  kolorowe półmiski pełne kanapek i owocowych przekąsek.

 

 

Wersja XML