Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zespoły i kluby sportowe

Brak opisu obrazka

 

Ludowy Zespół Sportowy Obrowiec

 

  Ludowy Zespół Sportowy Obrowiec posiada dwie drużyny piłkarskie seniorów i juniorów oraz sekcję lekkoatletyczną. Przygodę ze sportem  kontynuuje 50 zawodników grających w piłkę nożną.

 

  Drużyna seniorów bierze udział w rozgrywkach wojewódzkich klasy „A”,gdzie zajmuje 4 miejsce w grupie 3 z dorobkiem 24 punktów przy bilansie barmkowym 23 :16 (8 zwycięstw i 5 porażek). Drużyna juniorów zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 11 punktów przy bilansie bramkowym 20:24. Pięcioosobowy zarząd klubu nie tylko organizuje mecze piłkarskie ale także propaguje sport w swoim środowisku poprzez różnego rodzaju festyny z dużą ilością konkursów oraz gier i zabaw dla najmłodszych.  W roku 2005 LZS Obrowiec obchodził 55-lecie działalności klubu.

 

  Nad sprawami gospodarczymi czuwają zawodnicy oraz działacze klubowi, pięknie przygotowana murawa boiska, wycinka i pielęgnacja drzew na obiekcie oraz zamontowanie słupów oświetleniowych  to najważniejsze sukcesy, które w ubiegłym okresie zanotowali Obrowczanie.

 

Brak opisu obrazka

 

Ludowy Zespół  „Huragan” Kamionek

 

Klub uczestniczy w rozgrywkach piłki nożnej na szczeblu podokręgu w Strzelcach Opolskich. Posiada 3 zespoły w różnych kategoriach wiekowych. 

 

***  Zespół seniorów liczy 16 zawodników , występują w klasie „B”, zajmują 9 miejsce. 

 

***  Zespół juniorów liczy 18 zawodników, występuje w klasie „A” i zajmuje 9 miejsce.

 

***  Zespół trampkarzy liczy 17 zawodników, plasują się na 7 miejscu.

 

Kadrę trenerską stanowią panowie Krzysztof Ploch i Stefan Szpak a prace związane z obiektem społecznie prowadzi  prezes klubu Jan Wrzeciono.

 

Brak opisu obrazka

 

Ludowy Zespół Sportowy Chorula

 

Ludowy Zespół Sportowy Chorula posiada 3 drużyny piłkarskie: seniorów, juniorów
i trampkarzy. Każda z drużyn liczy ok. 20 zawodników. Drużyny w rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 uzyskały  w swoich klasach rozgrywkowych następujące wyniki:

 

***  Seniorzy klasa „B” miejsce 6 z 16 punktami.

***  Juniorzy klasa „A” miejsce 4 z 14 punktami.

***  Trampkarze grupa 3 miejsce 9 i 0 punktów.

 

W rundzie wiosennej działacze i trenerzy  chcą oprawić zdobycze punktowe zespołów a także poprawić warunki sanitarno – higieniczne zawodników.

 Brak opisu obrazka

Klub Sportowy „Górażdże” w Górażdżach

 

Klub Sportowy „Górażdże” w Górażdżach prowadzi działalność w 4 grupach wiekowych. Najmłodsza grupa licząca 15 adeptów piłki nożnej to chłopcy od 6 lat do 9 , nieuczestniczący jeszcze w rozgrywkach mistrzowskich będących bezpośrednim zapleczem drużyny trampkarzy.

 

***  Drużyna trampkarzy liczy 22 osoby i uczestniczy w rozgrywkach podokręgu Krapkowice, opiekunem i szkoleniowcem obu grup jest trener Joachim Kowalczyk.

 

***  Drużyna juniorów liczy 25 zawodników, zajmują w drugiej lidze 3 miejsce a pracą szkoleniową zajmuje się pan Piotr Szewczyk.

 

***  Drużyna seniorów występuje w klasie okręgowej zajmując po rundzie jesiennej 11 miejsce. Działalność klubu to nie tylko udział w rozgrywkach ale także organizacja imprez kulturalnych. W minionym roku zorganizowano dwie imprezy integracyjne dla społeczeństwa miejscowości Górażdże, zawodnicy w miesiącu wrześniu wyjechali na całodniową wycieczkę do Czech, wraz z rozegraniem meczu towarzyskiego. Zarząd KS Górażdże uczestniczy bardzo aktywnie w organizacji międzynarodowego turnieju szóstek piłkarskich związanego z obchodami Dnia Górnika.

 

  Brak opisu obrazka 

  Klub Karate „Do ENSO”

Klub Karate „Do ENSO” prowadzi zajęcia w trzech sekcjach:

 

      -  Gogolin,

      -  Otmęt,

      -  Komorniki.

 

Łącznie w klubie trenuje 68 dzieci z czego 21 w Gogolinie. Jest to głównie młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy. Czynnie startujących z licencją zawodników jest 43 z czego 11 z Gogolina. W sezonie startowym październik 2004/wrzesień 2005 Klub Enso wziął udział w 7 zawodach zdobywając łącznie  212  medali, z czego 71 wywalczyli zawodnicy z sekcji z Gogolina (26 złotych, 24 srebrnych, 21 brązowych).

 

W sezonie startowym październik 2005/wrzesień 2006 Klub Enso wziął udział w 2 zawodach zdobywając łącznie  25  medali, z czego 9 wywalczyli zawodnicy z sekcji z Gogolina. Sezon dopiero się rozpoczął.

Klub nie posiada swoich obiektów sportowych, a do zajęć wykorzystuje sale gimnastyczne przy szkołach na terenie gminy:

 

          -  Gogolin- PSP Nr 2

          -  Otmęt – ZSS Nr 1

          -  Komorniki – PSP

 

Klub Enso brał udział w festynach rekreacyjno-sportowych na terenie gminy jak i całego kraju promując sportowy tryb życia i zachęcając do czynnego wypoczynku. Zawodnicy uczestniczyli w 14 pokazach Sztuk Walki, min.:

 

          -  Dożynki wojewódzkie 2005 Opole;

          -  Festyn charytatywny- „zbieramy na wyjazd

             dzieci na wakacje” Opole;

          -  Festyn w gminie Łodygowice;

          -  Festyny sportowe na terenie gmin;

          -  Pokazy w czasie zawodów sportowych w kraju i

              za granicą.

 

Klub zorganizował również Mistrzostwa Śląska oraz Mistrzostwa Opolszczyzny w All Style Karate w Gogolinie oraz Rodzinny Turniej Sportowy.

Głównym propagatorem i motorem napędowym szkolenia i organizacji imprez Sztuk Walki jest Janusz Bajorek oraz Jarosław Czarnecki.

 Brak opisu obrazka

 

Towarzystwo Sportowe „Iron Man”

Towarzystwo Sportowe „Iron Man” liczy 28 członków a w skład zarządu wchodzi 5 osób. W strukturach Towarzystwa można wyodrębnić następujące sekcje: piłkarska, morsów, kolarstwa górskiego, żeglarska i lekkoatletyczna.

 

Towarzystwo Sportowe „Iron Man” zajmuje się organizacją imprez sportowych oraz czynnym udziałem w wielu turniejach i przedsięwzięciach związanych z aktywnym spędzanie czasu. Zorganizowano następujące imprezy: Cross rowerowy „Szpica Tour”, obóz żeglarski w Turawie, turniej siatkówki parkowej, jesienny obóz w Międzygórzu, organizacja kompleksowa pobytu drużyny kobiecej piłki nożnej z Helsinborga w Szwecji itp. 

 

Ponadto uczestniczono w Krapkowickim Biegu Ulicznym, „Pływadła 2005- spływ na bele czym” po rzece Odrze, udział w turnieju piłkarskim w Jablonkowie, udział w turnieju piłkarskim Dania Cup 2005,  pożegnanie lata na sportowo oraz rozgrywki piłki  nożnej na boisku trawiastym i w hali.

 Brak opisu obrazka 

Wersja XML