Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ogłoszenia parafialne

Porządek Nabożeństw

 27.09. – 11.10.2020 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.09.

    08.30 – (w jez. niem.) – Za ++ rodziców Jana i Emilię Szewczyk, brata Jana, bratową Marię, + ojca Ericha Wosczyna, brata Bernarda, ++ z pokrewieństwa Szewczyk – Wosczyna – Kita.

    11.00 – 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Magdaleny i Tomasza Łuska oraz za + tatę Piotra Wawrzynek.

                        2. W intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin.

    15.00 – Różaniec za + Różę Przybyła.

PONIEDZIAŁEK, 28.09.                 Św. Wacława

    18.00 – Za + Luzie Kilisz – ofiarowana od Róży Różańcowej.

WTOREK, 29.09.                             Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

    11.00 – Pogrzeb: + Róża Przybyła.

    18.00 – Za + Erharda Olbrich, ++ rodziców, dwóch braci, dwóch szwagrów i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA, 30.09.   Św. Hieronima

    18.00 – Za + ojca i dziadka Udo Wesoły.

CZWARTEK, 1.10.  Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pierwszy miesiąca

    16.00 – Godzina Święta.

    17.00 – (Msza szkolna) – Za ++ rodziców Martę i Pawła Bonkosz, + brata Józefa oraz  ++ rodziców Bonkosz – Zajonz.

                   Nabożeństwo różańcowe.

PIĄTEK, 2.10.  Św. Aniołów Stróżów, pierwszy miesiąca

    08.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    17.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    18.00 – Za męża i ojca Alfreda Lasończyk, ++ rodziców Adamaszek – Lasończyk i ++ rodzeństwo.

SOBOTA, 3.10.  pierwsza miesiąca

    08.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP.

    17.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    18.00 – Za + męża Hermana Ledwig, syna Rolanda, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Ogłoszenia parafialne:

 

1. Dzisiaj o g. 15.00 nabożeństwo –  zapraszam.

2.   Rozpoczynamy Tydzień Modlitw za uchodźców pod hasłem: «Umrzeć z nadziei«. Potrwa on od 27 września do 4 października. Rozpocznie go obchodzony 27 września 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień podkreśla, że osoby przesiedlone dają nam możliwość spotkania z Panem. „W każdym z nich jest obecny Jezus zmuszony, jak w czasach Heroda, do ucieczki, aby siebie ocalić. Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem (por. Mt 25, 31-46). Jeśli Go rozpoznamy, to my będziemy Mu dziękować za to, że mogliśmy Go spotkać, miłować i służyć Mu» – napisał papież Franciszek. Obchodzony w Polsce po raz szósty Tydzień Modlitw za Uchodźców «Umrzeć z nadziei» objęty został patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. W czasie odbywających się w całym kraju nabożeństw «Umrzeć z nadziei» wymieniane będą imiona i krótkie historie uchodźców, którzy stracili życie w drodze do Europy. W naszej diecezji Modlitwę za Uchodźców poprowadzi biskup opolski Andrzej Czaja wraz ze wspólnotą wolontariuszy Domu Nadziei. Odbędzie się ona w piątek 2 października o godz. 19.30 w kościele  pw. Św. Sebastiana w Opolu.

3. Parafia bł. Czesława w Opolu zaprasza w środę 30 września o g. 19.00 na Męską Modlitwę w Opolu. Towarzyszyć jej będzie motto; «Bądź mężczyzną i walcz» oraz szczególne intencje: o dar męstwa, mądrości i zdrowia dla wszystkich rodzin oraz o pokój dla naszej ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. W czwartek o. g. 16.00 Godzina Święta z modlitwą o powołania i za powołanych, o g. 17.00 Msza szkolna dla dzieci i młodzieży, a po niej pierwsze nabożeństwo różańcowe. Swoje spotkania będą też miały Dzieci Maryi – o g. 16.00 grupa młodsza, a po Mszy św. grupa starsza.

Październik to miesiąc nabożeństw różańcowych. Odprawiać je będziemy przed Mszą św., a w czwartki po Mszy szkolnej. Za odmawianie różańca jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego każdego dnia (przez cały rok) pod zwykłymi warunkami, przez wiernych, którzy odmawiają różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie.

6. W piątek rano o g. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej odwiedziny chorych – proszę ich zgłosić w zakrystii.

7. W sobotę rano o g. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP, a o g. 9.00 sprzątanie kościoła: ul. Wiejska 66b, 68, 74, 86.

8. W przyszłą niedzielę wspominać będziemy Św. Franciszka. Msza św. o g. 8.30 odprawiona zostanie w górnym kościele. Kolekta niedzieli przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

9. Na Górze św. Anny Uroczystość Św. Franciszka i pielgrzymka hodowców gołębi, drobnego inwentarza oraz orkiestr kalwaryjskich.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 4.10.

    08.30 – (w górnym kościele) – Ku czci Św. Franciszka za + Ks. Franciszka Duszę.

    11.00 – 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Radajewskich i za ++ z rodzin Radajewskich – Wawrzynek.

                   2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Ewalda Porada z okazji 85-tej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

    15.00 – Nabożeństwo różańcowe.

PONIEDZIAŁEK, 5.10.  Św. Faustyny

    07.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    08.00 – Za ++ i żyjących członków Żywego Różańca z Malni.

WTOREK, 6.10.

    17.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    18.00 – Za ++ rodziców Elizabeth i Teodor Makiola, ++ Helmuta i Elfrydę Thiel, + Jadwigę Makiola i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA, 7.10.     NMP Różańcowej

    17.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    18.00 – Za ++ rodziców Antoniego i Marię Hońka, syna Alojzego, córki Adelę i Jadwigę, wnuka Joachima, ++ rodziców Stanisława i Agnieszkę Iwanek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK, 8.10.

    17.00 – (Msza szkolna) – Za ++ Gertrudę i Joachima Panusch, + Elżbietę Kucharczyk i ++ z pokrewieństwa.

                   Nabożeństwo różańcowe.

PIĄTEK, 9.10.

    17.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    18.00 – Za ++ rodziców Rozalię i Piotra Blaut, dwie córki, syna, synową, zięcia i ++ z pokrewieństwa obu stron oraz ++ Agnieszkę i Karola Simon, dwie córki, syna, zięcia i ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA, 10.10.

    15.00 –  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Renaty Zając z okazji urodzin oraz za ++ męża Henryka, syna Andrzeja i synową Teresę.

    17.30 – Nabożeństwo różańcowe.

    18.00 – Za ++ rodziców Teresę i Zygmunta Machowicz i ++ z rodziny.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.10.

    08.30 – (w jez. niem.) – Za ++ Klarę i Karola Makiola, + córkę, ++ dziadków Makiola – Pyka, za + Gertrudę Kluge, ++ dziadków Kluge i dusze w czyśćcu cierpiące.

    11.00 – 1. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Lilianny Woźnica, jej rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny.

                   2. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznych dzieci Emilii i Bartosza Najwer, ich rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny.

                   Chrzest: Lena-Marta Popera, Milena-Emilia Wosczyna.

    15.00 – Nabożeństwo różańcowe.

Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiaj o g. 15.00 nabożeństwo –  zapraszam.

2. W środę po Mszy św. swoje spotkanie będą mieli uczniowie klasy VI.

3. W czwartek o. g. 16.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych, o g. 17.00 Msza szkolna dla dzieci i młodzieży, a po niej spotkanie uczniów Klasy VIII.

4. W sobotę o g. 9.00 sprzątanie kościoła: ul. Śluza 1, ul. Szkolna 2, 4, 8.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Wersja XML