Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Warsztaty plastyczne

W procesie kształtowania się osobowości młodego człowieka powinna uczestniczyć w sposób pośredni biblioteka. Biblioteka jako skarbnica wiedzy, oprócz doskonalenia umiejętności daje również możliwość twórczego rozwijania kreatywności dzieci na drodze spotkania „małego artysty” i „świata” pełnej ekspresji w wyrażaniu siebie, czy też uczestniczenie w lekcjach języka angielskiego.

Praca z grupą dzieci zainteresowanych plastyką pozwala dostrzec fakt, że kontakt ze sztuką na płaszczyźnie recepcji, a przede wszystkim na płaszczyźnie samodzielnej kreacji jest naturalną potrzebą dziecka.

Działania plastyczne dzieci to chyba najważniejsza i najbardziej samodzielna forma wypowiedzi. Dziecko poprzez własny dobór form i treści eksponuje subiektywny obraz świata, który na podstawie obserwacji i doświadczeń tworzy się w jego umyśle. Prace plastyczne staja się więc nie tylko kolorową kompozycją, ale są też objawem osobowości, stosunku do otaczającego świata, w którym dziecko musi znaleźć swoje miejsce.

W okresie wakacyjnym, wolnym od zajęć, dzieci mogą czynnie uczestniczyć w życiu kulturowym biblioteki, mającym na celu ujednolicenie rozwoju twórczego najmłodszych.

„Wakacje w bibliotece” to zajęcia prowadzone przez pracownice GBP w Gogolinie oraz wolontariat, umożliwiające  wzbogacenie pogłębienie wiedzy dzieci poprzez realizację różnorodnych pomysłów. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 11 30 do 13 30.

Proponujemy uczestnikom różnorodne formy aktywności oraz czekamy na ciekawe pomysły, które możemy wspólnie realizować w ramach „Wakacji w bibliotece”. W czasie trwania zabawy odwołujemy się zarówno do informacji dziecka, jego wiedzy o świecie, jak i do emocji i przeżyć. Głównym naszym celem jest przecież sprawienie, by dziecko chętnie  przebywało w naszej bibliotece, by wszechstronnie się rozwijało, poszerzało wiedzę.

Brak opisu obrazka

Prace plastyczne wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia wakacyjne

                                                    pt. „Wakacje w Bibliotece”

Brak opisu obrazka

                          Zajęcia prowadzone w języku angielskim


 


Warsztaty plastyczne

 

 Brak opisu obrazka

Warsztaty plastyczne pod kierunkiem Pani Barbary Jaskólskiej

 

Brak opisu obrazka

 

WYSTAWA PRAC

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Wersja XML