Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pielgrzymka Nordic Walking

Prawie 100 osób pielgrzymowało z Gogolina na Górę Św. Anny. To już piąta Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking.

W miejscu zbiórki, przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, w sobotę (7.06.) spotkali się miłośnicy wędrowania z kijkami z Gminy Gogolin, pobliskich gmin, ze Strzelec Opolskich, a nawet z Wrocławia. Tradycyjnie, w pielgrzymce uczestniczyła zaprzyjaźniona grupa entuzjastów z Suchego Boru. Pielgrzymów „wyprawili” na drogę Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala i proboszcz  ks. Aleksander Sydor. Pielgrzymom towarzyszył w drodze ks. Piotr Piontek i Piotr Giecewicz z Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

Podczas przerwy na boisku w Żyrowej uczestnicy marszu zapoznali się  z walorami nowego, wielofunkcyjnego  przyrządu sportowego służącego również miłośnikom Nordic Walking,  mieli również okazję spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez piekarnię Drost z Gogolina i Gospodarstwo Agroturystyczne „U Edyty”  z Odrowąża.  Pielgrzymi przybyli do sanktuarium na Górze św. Anny po czterogodzinnym marszu, gdzie oczekiwał dyrektor Wydziału Duszpasterskiego i opiekun pielgrzymki ks. Waldemar Musioł. Wyprawę zakończyła wspólna msza św., tym razem z uczestnikami IX Pielgrzymki Rowerzystów.

Gmina Gogolin aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję PTTK „Turystyka łączy pokolenia”. Pielgrzymka była jednym z przedsięwzięć realizowanych przez Gminę w ramach tej akcji.  Organizatorem V Diecezjalnej Pielgrzymki Entuzjastów Nordic Walking był Wydział Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

 

 

Wersja XML