Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pies przewodnik osoby niewidomej

Pies przewodnik osoby niewidomej to towarzysz i oddany przyjaciel pomagający bezpiecznie przemieszczać się, pokonywać przeszkody na drodze do niezależnego, aktywnego życia.

 

Dla wielu, których los pozbawił wzroku, pies przewodnik to także swoisty terapeuta – wzbogaca życie w bardzo osobiste relacje. Dzięki niepowtarzalnej więzi, jaka tworzy się między człowiekiem a pasem, może się zmniejszyć poziom stresu, uczucie osamotnienia i izolacji. Wzrasta pewność siebie, możliwość nawiązywania nowych znajomości. Łatwiej o radość i uśmiech na co dzień.

 

W Polsce nie ma profesjonalnej szkoły psów przewodników, jak to ma miejsce w wielu innych krajach, jednakże Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stara się zaradzić temu problemowi.

 

Pies przewodnik uczony jest posłusznego wykonywania nie tylko podstawowych poleceń, jak siad, zostań, ale zakres w zakres jego szkolenia wchodzi nauka takich umiejętności jak: omijanie przeszkód znajdujących się na drodze, odpowiednie prowadzenie po schodach, zatrzymywanie się przy krawężnikach czy bezpieczne przechodzenie przez ulicę.

 

Osoba, która chce starać się o psa przewodnika powinna zapoznać się z REGULAMINEM, do którego dołączony jest wniosek konieczny do starania się o psa.

Wszystkie informacje w tym względzie znajdują się na stronie internetowej  www.pzn.org.pl

 

  

BIURO  ZARZĄDU  GŁÓWNEGO

POLSKIEGO  ZWIĄZKU  NIEWIDOMYCH

ul. Konwiktorska 9, 00-216 Warszawa

tel. +48  22 831 33 83,  +48  22 887 60 86

faks.  635 76 52

e-mail: pzn@pzn.org.pl

www.pzn.org.pl

Wersja XML