Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jarmark Wielkanocny

Setki mieszkańców i gości odwiedziło gogoliński Jarmark Wielkanocny. Zachęcały atrakcyjne stoiska, ciekawy program artystyczny i piękna pogoda.

Uczestników Jarmarku powitały piękne stoiska, wielkanocne stoły, wiosennie udekorowana Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów, w której odbywała się impreza,  dzieci i młodzież na scenie oraz uczestnicy Konkursu Kroszonkarskiego im. Jerzego Lipki. Stoiska oferowały przede wszystkim bogactwo wielkanocnych ozdób, stroików i robótek, a także świąteczne potrawy i wypieki. Chociaż w tym roku  nie było konkursu na wielkanocne stoły, takie stoły zostały przygotowane. Świątecznymi babami, mazurkami i sałatkami hojnie częstowały panie z dzielnic Gogolin – Karłubiec i Strzebniów, sołectwa Chorula i Malnia oraz panie z partnerskich Łodygowic, które przywiozły świąteczne wędliny, sery, tamtejszy smalec i chleb. Na stoisku gości z Kysuckego Novego Mesta można było natomiast nabyć oryginalne jajka wielkanocne „zamknięte” w drucianych siatkach, które misternie plotą kysuccy „drotari”. Tradycyjnie, szeroki asortyment domowych ciast przygotowali rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Wspaniałe ciasta i kawa serwowana w kawiarence zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. Jarmarkowi towarzyszyła wystawa tradycyjnych śląskich fartuchów, wystawa prac artystycznych Tatiany Kowalenko, wypożyczalnia książek przygotowana przez Gminną Bibliotekę  Publiczną w Gogolinie oraz stoisko z używanymi książkami przygotowane przez bibliotekę szkolną działającą w PSP nr 3 w Gogolinie. Stoisko z materiałami promocyjnymi przygotował również Urząd Miejski w Gogolinie. Można było tam otrzymać nie tylko materiały promujące gminę Gogolin, ale także informatory promujące partnerski Jablunkov.

 

 

Podczas Jarmarku odbyła się również zbiórka środków na organizację pomocy dla dzieci i młodzieży z Mikołajowa na Ukrainie. Jarmark Wielkanocny to także bogaty program artystyczny, wystąpiły przedszkolaki, dzieci z szkół podstawowych oraz uzdolniona muzycznie młodzież z Zespołu Szkół w Gogolinie. Nie zabrakło też  śląskiego „berania” i występów oczekiwanych przez wszystkich – mażoretek. Wspaniale zagrała również Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta i muzykanci z Kysuckego Novego Mesta grający na heligonkach. Jarmark prowadzili redaktorzy: Dominika Bassek i Adam Niewalda.

 

 

Stoiska przygotowali: Urząd Miejski w Łodygowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu, państwo Baron - Wiklina z Zarzecza, Urząd Miejski w Kysuckem Novem Meście, sołectwa, Grażyna Czekała (opolska porcelana), Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, Stowarzyszenie Górażdżańskie Babki z Klasą, Piekarnia Drost, firma - Domowe Pierogi Babci Haliny, Młodzieżowa Rada Miejska, Kwiaciarnia Prowansja Katarzyna Kapusta, Zyta Junghardt i Monika Raczek - Kroszonki Opolskie, Dzielnica Gogolin – Strzebniów, Dzielnica Gogolin – Karłubiec,  świetlice działające na terenie gminy, Dom Spokojnej Starości Św. Barbara. Zespół Szkół w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 i nr 3 w Gogolinie,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śl., Klub Seniora w Gogolinie oraz Urząd Miejski w Gogolinie.  

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Gogolinie  i Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie. Sponsorem Jarmarku był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

 

 

 

 

Wersja XML