Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Życiorys śp. Ks. Dziekana Józef Skowronek

 Śp. Ksiądz Dziekan Józef Skowronek

 

10 kwietnia 1949 - 29 marca 2013

 

 Brak opisu obrazka

Urodzony 10 kwietnia 1949 roku w Wielowsi k/Gliwic. Syn Antoniego i Heleny z domu Kaminiorz.

Do szkoły podstawowej uczęszczał w Wielowsi i Tworogu. Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowskich Górach wstąpił do Seminarium Duchownego w Nysie. Po roku, studia przerwało powołanie na 2 lata do wojska, do jednostki kleryckiej w Bartoszycach. Po wojsku kontynuuje studia w Nysie i Opolu.

Wyświęcony na kapłana w katedrze opolskiej 28 kwietnia 1974 roku przez Ks. Biskupa Ordynariusza Franciszka Jopa.

W latach wikariatu pracuje w parafiach: w Raciborzu – Wniebowzięcia NMP, w Gliwicach-Łabędach – św. Jerzego oraz w Sierakowie – Św. Piotra i Pawła. 27 lipca 1982 roku powołany przez Biskupa Ordynariusza Alfonsa Nossola na urząd proboszcza parafii św. Jerzego w Podlesiu (dekanat Głuchołazy). Tutaj pracuje przez 7 lat do 1989 roku. 

W dniu 1 lipca 1989 roku dekretem nominacyjnym zostaje proboszczem parafii św. Anny i św. Joachima w Gogolinie-Karłubcu, gdzie pracował przez 24 lata do swojej śmierci w dniu 29 marca 2013 roku.

Wersja XML