Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Karłubiec na Dożynkach Gminnych

Opis karłubieckiego korowodu:

 1. Korona kłosowo - ziarnkowa 
 2. Wystawa płodów

Temat przewodni korowodu - Dziecko w Rodzinie

 1. Od pokoleń Rolnicy dzieci mieli niemało i roboty dla nich w gospodarstwie nie brakowało. Na wozie mama, ciotka i dzieci wszyscy pracują, dziewczyny pomywają, zamiatają, małe fasolę łuskają
 2. Dziećmi się ołmy i ciotki zajmowały, bo mamy w polu harowały. Idą piechotką ołmy, ciotki z wózkami (stroje dopasowane do lat pochodzenia wózka, najstarsze wózki z 1906r., a za nimi wózki z lat 1930- 1945 oraz z lat 1970)
 3. Dawniej dzieci w domu pomagały, gęsi, kozy pasały, lalkami se grały a dzisiaj komputerów, tabletów, komórek mają wiele a "nudzę się" słyszymy co chwilę.
 4. Dawne przysmaki dziecięce w pamięci mamy gdy ołma "malc" robiła, a mama kulki z mleka w proszku lepiła, a "Zelter" i "Frigo" każde dziecko znało i lizać go nie przestawało.

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

  Brak opisu obrazka

W przygotowania korowodu zaangażował się prawie cały Zarząd Dzielnicy Karłubiec ze swoją stałą ekipą, a są to rodziny rolnicze Ela i Józef Malkusz, Anna i Mietek Wolscy, Stefania Chudala z synem Pawłem, Elżbieta Wojtala, Norbert Pietruszka, Stefan Warwas. Cieszymy się, gdy nowe osoby zgłaszają się do pomocy.
Za zaangażowanie przy robieniu korony dożynkowej, przy przygotowaniu wozów korowodowych i liczny udział w korowodzie serdecznie dziękuję.

Waltrauda Wicher w Zarządem Dzielnicy Karłubiec

Wycieczka "podożynkowa" odbędzie się 21 września do Szczyrku i okolic, a dożynki diecezjalne na Górze św. Anny w których nasza Parafia bierze udział odbędą się 22 września 2013r. 
 

Wersja XML