Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczysty koncert noworoczny

Wspaniały Zespół Śląsk przyjęto w Gogolinie owacjami na stojąco. Koncert kolęd i pastorałek był wyrazem hołdu dla papieża Jana Pawła II. Koncert zakończyło błogosławieństwo ks. abp. Alfonsa Nossola.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpił w niedzielę (12.01.) w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Godzinę przed koncertem nie było już miejsc siedzących, a do występu kościół zapełnił się całkowicie. Niedzielny koncert dziękczynny w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji kanonizacji Wielkiego Papieża, otworzył proboszcz, ks. Aleksander Sydor. Nawiązując do świątecznego repertuaru zachęcał do głębokiego wsłuchania się w muzykę i śpiew, aby „raz jeszcze pochylić się nad tajemnicą Narodzenia Jezusa”. Wśród zaproszonych gości uczestniczących w koncercie był ks. abp. Alfons Nossol oraz księża, Wicemarszałek Województwa Opolskiego  Antoni Konopka, radni Sejmiku Województwa Opolskiego, Przewodniczący Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Norbert Rasch, Przewodniczący Rady Powiatu Krapkowickiego Józef Bukowiński oraz przedstawiciele gminnych władz samorządowych.

Koncert rozpoczęła część słowno – muzyczna, a następnie Śląsk zaśpiewał najsłynniejsze kolędy i pastorałki oraz mniej znane utwory świąteczne.  Solistom i chórowi towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Zbigniew Cierniaka. W repertuarze niedzielnego koncertu nie mogło zabraknąć również Karolinki, którą Śląsk zaśpiewał na zakończenie. Widownia reagowała bardzo spontanicznie, nie szczędząc braw artystom. Na koniec zgotowano członkom zespołu owację na stojąco.

Burmistrz Joachim Wojtala dziękując artystom, podziękował również mieszkańcom i gościom za udział w koncercie,  złożył przy tym życzenia noworoczne  „…aby ten rok był dobry dla całej naszej wspólnoty”. Na prośbę burmistrza ks. abp. A. Nossol udzielił zebranym błogosławieństwa i podzielił się refleksją na temat koncertu. „Muzyka połączona ze śpiewem jest koroną wszelkiej sztuki, wypowiada to, co jest w zasadzie niewypowiedziane” – argumentował ksiądz arcybiskup. Wspomniał też o historycznym koncercie Zespołu Śląsk w Auli Pawła VI w Watykanie, w którym miał okazję uczestniczyć. Organizatorem Noworocznego Koncertu Kolęd byli Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski  w Gogolinie.

 

 

Wersja XML