Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jak powitano Nowy Rok w Gogolinie

Gogolin powitał Nowy Rok zabawą i fajerwerkami na placu śródmiejskim. W Gminnym Centrum Kultury odbył się natomiast koncert i zabawa sylwestrowa.

Podczas koncertu pt. „Viva Strauss” zaprezentowano publiczności najpiękniejsze melodie wiedeńskie w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego „Verbum”. W repertuarze koncertu znalazły się również pieśni neapolitańskie i niezapomniane arie i duety z takich operetek jak „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła Wdówka” i „Zemsta Nietoperza” w wykonaniu sopranistki Moniki Rajewskiej oraz tenora Piotra Koprowskiego. Kwartetowi i solistom towarzyszyła na fortepianie Marta Żak. Ozdobą koncertu były pokazy taneczne w wykonaniu czołowych tancerzy turniejowych: Anety Koenig, Grzegorza Hauza, Sary Przywara i Pawła Labrygi.

Podczas koncertu burmistrz Joachim Wojtala złożył gościom i mieszkańcom życzenia, zaprosił również do zabawy w gościnnych murach Gminnego Centrum Kultury im. J. Lipki. O północy wszyscy przenieśli się na plac śródmiejski, aby podziwiać pokaz sztucznych ogni i witać Nowy Rok z mieszkańcami, bawiącymi się w plenerze, przy muzyce elektronicznej. O północy w niebo wystrzeliły setki kolorowych ogni oznajmiając rozpoczęcie Nowego Roku 2014. Po północy w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęła się natomiast zabawa taneczna z wodzirejem. Koncert sylwestrowy prowadził redaktor Roman Kurosz. Organizatorem koncertu i zabawy sylwestrowej był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.

 

 

Wersja XML