Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Sołectwa Malnia

 • Wyjazd autokarowy do Głębinowa

  Brak opisu obrazka
  W ramach realizacji projektu finansowanego przez Fundację Górażdże - Aktywni w Regionie, dnia 22 września 50 osobowa grupa seniorów udała się do Głębinowa. Byli to członkowie Klubu Aktywnych Seniorów z Malni, Choruli i Górażdży oraz zaprzyjaźnione osoby. Grupa po zjedzonym wspólnie obiedzie w Ośrodku "Rybak" uczestniczyła w comiesięcznych obchodach wspomnienia Św. Rity, patronki spraw trudnych.
  Data publikacji:
 • Gminne Dożynki 2021r.

  Brak opisu obrazka
  Gminne uroczystości „Święta Plonów”, z udziałem znamienitych gości oraz delegacji z miast i gmin partnerskich, odbyły się w niedzielę 5 września w Gogolinie.
  Data publikacji:
 • Zebranie wiejskie

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 27-09-2021 13:02
 • Ruszyła kolejna edycja projektu "Pokolenie 60+ - Klub Aktywnych Seniorów"

    Po raz kolejny ruszył projekt finansowany przez "Fundację Górażdże - Aktywni w Regionie" oraz wspierany przez Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Gogolinie. Projekt skierowany jest do mieszkańców sołectw: Malnia, Chorula i Górażdże. Spotkania odbywają się wg zamieszczonego poniżej planu. Grupa "Pokolenie 60+" jest grupa otwartą na nowych członków. Zainteresowanych prosimy o kontakt: Barbara Herok tel 784 913 342 Irena Kubiczek tel. 602 459 412 Spotkania „Pokolenia 60+” w ramach projektu „Zdrowie i równowaga psychofizyczna w pandemicznym świecie”. Świetlica w Malni 07.IX (wtorek) godz. 9.30 – spotkanie organizacyjne 14.IX (wtorek) godz. 9.30 – spacer z kijkami nordic walking 22.IX (środa) godz. 13.30 – wyjazd do Głębinowa 28.IX (wtorek) godz. 9.30 – ćwiczenia poprawiające sprawność umysłową wg Piotra Łąckiego, psychologiadlaseniora.pl. 12.X (wtorek) godz. 9.30 - spacer z kijkami nordic walking 15.X (piątek) godz. 9.30 – warsztaty: „Jak radzić sobie z lękiem w czasie pandemii”. Spotkanie prowadzi p. Dawid Bachryj terapeuta kliniczny. 19.X (wtorek) godz. 9.30 – spacer z kijkami nordic walking 26.X (wtorek) godz. 9.30 – wyjazd do kina w Opolu 09.XI (wtorek) godz. 9.30 - spacer z kijkami nordic walking 15 - 20.XI – wyjazd do sanatorium w Kamieniu Śl. 23.XI (wtorek) godz. 9.30 – spacer z kijkami nordic walking 30.XI (wtorek) godz. 9.30 – ćwiczenia poprawiające sprawność umysłową wg Piotra Łąckiego, psychologiadlaseniora.pl. 07.XII (wtorek) godz. 9.30 – spotkanie ze św. Mikołajem 14.XII (wtorek) godz. 9.30 – warsztaty: ozdoby świąteczne 19.XII (niedziela) godz. 16.00 – spotkanie opłatkowe, zakończenie projektu.   Koordynator projektu Barbara Herok tel. 784 913 342    
  Data publikacji:
 • Kościół w Malni nagrodzony certyfikatem "Miejsce Ciekawe"!

  Brak opisu obrazka
  W Jemielnicy podczas uroczystej konferencji "Najciekawsze i SMART", współfinansowanej ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ogłoszono wyniki konkursu pt. "Miejsce Ciekawe" organizowanego przez Stowarzyszenie PSORW w październiku 2020 r. Kościół na Kościele w Malni, zgłoszony przez gminę Gogolin, znalazł się wśród 21 miejsc nagrodzonych tytułem "Miejsce Ciekawe", który jest rozwinięciem markowego produktu turystycznego, jakim jest Sieć Najciekawszych Wsi (SNW). Certyfikat odebrała Sołtys Malni Barbara Herok, a laureatom pogratulowali m.in. obecna na konferencji Wicewojewoda Opolski Teresa Barańska, a także wiceprzewodniczący stowarzyszenia Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala  
  Data publikacji:
 • Dożynki parafialne i Piknik Rodzinny

  Brak opisu obrazka
  Dziś w naszym sołectwie przeżywaliśmy Dożynki Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą św., a poprzedziła ją procesja mieszkańców, która przeszła ulicami wioski do kościoła wraz z koroną i darami. Starostami dożynkowymi byli Państwo Bernard i Teresa Schmul. Po południu odbył się piknik rodzinny przy "bocianim gnieździe". Mieszkańcy wspólnie biesiadowali przy pysznej kawie i kołaczu. Podczas festynu można było wysłuchać występów naszej lokalnej artystki Aurelii Spallek. Oprawę muzyczną całego pikniku zapewnił Pan Wiesław Zdebski -BRASSMAN, który swoimi występami porwał publiczność do wspólnego śpiewania. Również dla dzieci nie zabrakło atrakcji. Darmowe dmuchańce oraz warsztaty robienia lizaków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
  Data publikacji:
 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji:
 • Świetlicowa kolonia w Rabce -Zdroju

  Brak opisu obrazka
   W dniach 26 - 30.VII.2021 r. odbyła się kolejna kolonia organizowana dla dzieci i młodzieży skupionych przy Świetlicy w Malni. Tym razem grupa 39 uczestników spędzała czas w Rabce - Zdroju w ośrodku "Betania".
  Data publikacji:
 • Warsztaty z makramy

  Brak opisu obrazka
  Makrama to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Właśnie tę sztukę można było poznać na świetlicy w Malni gdzie  od 24 czerwca rozpoczęły się się warsztaty i trwają do 9 lipca. Już wielu dorosłych i dzieci skorzystało z tej ciekawej propozycji. Makrama w ostatnim czasie szturmem zdobywa nasze serca stając się wnętrzarskim hitem.
  Data publikacji:
 • Wakacje w Świetlicy

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji:
 • Wesołego Alleluja!

  Data publikacji:
 • Akcja Sprzątania Świata

  Brak opisu obrazka
  Rada Sołecka Wsi Malnia wraz z wolontariuszami w miniony poniedziałek przyłączyła się do Akcji Sprzątania Świata. Uporządkowano mi.in. rów wzdłuż ulicy Józefa Cebuli, ulicę Powstańców Śląskich, Aleję Spacerową oraz miejsce spotkań nad Odrą. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc.
  Data publikacji:
Wersja XML