Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Gogolinie uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych, harcerzy z 18 Wodna Drużyna Wielopoziomowa ,,Cień", uczniów klasy mundurowej gogolińskiego LO oraz mieszkańców uczczono Narodowy Dzień Niepodległości złożeniem wieńców pod pomnikiem Ofiarom Wojen i Przemocy.

 

 

Dzień wcześniej (10 listopada) w ramach obchodów święta w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie odbyła się uroczysta akademia. W apelu upamiętniającym wydarzenia z 11 listopada 1918 r. udział wzięli uczniowie oraz dyrektorzy placówek edukacyjnych w Gogolinie, w imieniu burmistrza Joachima Wojtali na uroczystości obecna była naczelnik Wydziału Oświaty i Rekreacji Anna Lechowicz. Na ten wyjątkowy czas uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, recytowano także wiersze opisujące drogę Polaków do wolności, a towarzyszyła temu bardzo podniosła atmosfera.

 

 

Już po raz piąty, placówki oświatowe z terenu gminy Gogolin dołączyły również do akcji „Szkoła do hymnu”. Symbolicznie, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11:11, odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Znajomością Hymnu Polski wykazały się również przedszkolaki!

Świętowano też kulturalnie i sportowo. W piątek (11.11) podczas „Listopadowego popołudnia na wesoło” w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, o wspaniałe samopoczucie uczestników imprezy zadbał Kabaret Moherowe Berety, natomiast dużą dawkę wspaniałej muzyki dostarczyła Wesoła Biesiada - Trzy dziołchy ze Śląska w swoim biesiadnym repertuarze „na śląską nutę” oraz autorskimi przebojami znanymi z Radia Silesia i Radia Piekary. Imprezę poprowadziła zaprzyjaźniona z Gogolinem znana wokalistka, aktorka i konferansjerka ze Śląska – Inga Papkala. W sobotę zaś (12.11) niemal stu zawodników wzięło udział w Zawodach o Puchar Województwa Opolskiego we Wspinaczce Sportowej w hali im. B. i Z. Blautów w Gogolinie. Jako pierwsi na ściance wspinaczkowej mierzyli się najmłodsi, a maluchom kibicował Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Reinert, który w imieniu gogolińskiego samorządu dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

 

 

 

 

Trzydniowe świętowanie zakończono w niedzielę. W intencji Ojczyzny, z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 115-lecia konsekracji gogolińskiego kościoła, modlili się dziś mieszkańcy Gogolina oraz przedstawiciele samorządu Gminy Gogolin. Uroczysta msza św. odbyła się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie.

 

 

Wersja XML