Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie do korzystania z bezpłatnych badań

Burmistrz Gogolina zaprasza mieszkańców

do korzystania bezpłatnych badań profilaktycznych.

W Gminie Gogolin przygotowano bogatą ofertę działań prozdrowotnych w ramach „Gogolińskiego miesiąca walki z rakiem”. Zachęca się mieszkańców do korzystania z bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich.

Nie zwlekaj – nie czekaj – to hasło przewodnie akcji przygotowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie i Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie. W dniu 3 października br., o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Gogolinie (ul. Szkolna) odbędzie się uroczystość inaugurująca akcję podczas której dr Marek Świerc (onkolog) wygłosi otwarty wykład: „Zagrożenie nowotworowe oraz profilaktyka onkologiczna”. Doktor n. med. Kazimierz Łukawiecki (Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krapkowicach) omówi natomiast zagadnienia związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia.

***

W ramach akcji, w dniach 12 i 26 października (9-13), w Gminny Ośrodku Zdrowia zostaną zorganizowane „Białe soboty”. Pacjentów będzie   przyjmować: ginekolog, okulista, chirurg i lekarz rodzinny. Można wówczas wykonać  bezpłatne badania cytologiczne, prostaty (PSA, per rectum, USG),  jaskry, badania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Odbędą się również  pogadanki z lekarzem onkologiem i pediatrą. Będzie można także uzyskać porady w zakresie samobadania piersi.

***

W dniu 19 października (godz. 10.00, wstęp wolny), w Gminnym Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego Liliany Komorowskiej  pt. „Piękne i bestia”, opowiadającego historie kobiet zmagających się z nowotworem.

***

W dniach  24 i 26 października (9:00 – 17:00) w mammobusie przy GOZ można wykonać badanie mammograficzne. Kobiety w wieku 50 - 69 lat wykonują badania bezpłatnie. Konieczna jest rejestracja. Na dzień 24.10. - rejestracja w Mammo MED., tel. 58 325 76 05 lub 58 325 76 02), na dzień 26.10. - rejestracja w FADO, tel. 801 080 007 lub 58 666 24 44.

***

W dniach 7 - 18 października, w środy i piątki o  godz. 16:00 można skorzystać z bezpłatnych zajęć pływackich dla dzieci na basenie krytym przy Zespole Rekreacyjno - Sportowym w Gogolinie. Zajęcia w formie godzinnych ćwiczeń z instruktorem pływania odbędą się  w ramach programu korekcji wad postawy.

***

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych, w dniach 7-15.10. br., zostaną przebadani przez stomatologa pod kątem wykrywania próchnicy, wad zgryzu i chorób przyzębia.

***

W dniu 9.10.2013 r. rozpoczną się szczepienia przeciw HPV (trzecia dawka). Szczepieniami są objęte uczennice szkół ponadgimnazjalnych.

***

W czasie „Gogolińskiego miesiąca walki z rakiem” będzie można skorzystać z porad lekarzy rodzinnych oraz pediatry.

***

Chłopcy (15 lat i starsi) mają możliwość skorzystania z porad lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i porad chirurga w zakresie rozwoju fizycznego oraz inicjacji życia intymnego.

Przedstawiona oferta działań w ramach „Gogolińskiego miesiąca walki z rakiem” (3 - 26.10.2013) jest bezpłatna.

zdrowa gmina.jpeg

Wersja XML