Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spartakiada Sołectw

Niesamowita zabawa, dobry humor a co najważniejsze wspólna integracja przyświecały zorganizowanej na terenie kompleksu rekreacyjno- sportowego w Zakrzowie w sobotę (24.08) Spartakiadzie Sołectw Gminy Gogolin.

Organizatorzy turnieju „Wieś z jajem do startu gotowa” przygotowali dla reprezentacji poszczególnych sołectw i dzielnic specjalne konkurencje, których motywem przewodnim było oczywiście jajo. Było więc ubijanie piany na czas, rzuty jajkiem w parach na odległość i do moherowego beretu, czy tez opowiadanie dowcipów „z jajem”. Najbardziej spektakularne okazało się jednak poszukiwanie jaj w stogu siana. Każda z dwuosobowych drużyn miała tylko 2 minuty na znalezienie w stogu siana jak największej ilości jaj a premiowane było to specjalnymi nagrodami. Wszystkie konkurencje bacznie obserwowane były przez członków jury, którzy jak przystało na prawdziwych zawodach każdemu zespołowi przyznawali punkty. W przerwach pomiędzy konkurencjami zawodnikom i licznie zebranym kibicom przygrywała w rozrywkowych rytmach Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina. Na zakończenie „potyczek”  najlepsze drużyny otrzymały z rąk Burmistrza Joachima Wojtali oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Franciszka Holeczka puchary, wszystkie zaś zespoły pamiątkowe dyplomy. Najlepszym zespołem okazał się Kamionek (43,5 pkt.), drugie miejsce zajął Zakrzów (39,5) a trzecie Gogolin-Karłubiec (38). W rywalizacji udział wzięły ponadto zespoły: Choruli, Dąbrówki, Gogolina-Strzebniowa, Obrowca i Kamienia Śląskiego. Sobotnia spartakiada zakończona została na terenie przy miejscowej OSP, gdzie dla wszystkich uczestników i kibiców na ogromnej patelni usmażono gigantyczną jajecznicę. W trakcie wieczornej zabawy „pod chmurką” długo jeszcze wspominano najzabawniejsze sytuacje. Organizatorami tej wesołej spartakiady były: Stowarzyszenie Kraina Białej Damy, Rady Sołeckie Zakrzowa i Dąbrówki, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Rekreacyjno-Sportowy z Gogolina a także Urząd Miejski w Gogolinie.

Turniej Sołectw okazał się medialnym "ekstra kawałkiem". Można zobaczyć i posłuchać na stronach: TVP Opole, Radio Opole, Radio Plus, Radio Park

 

 

Wersja XML