Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piknik Ekologiczny w Gogolinie

Pomimo deszczowej i burzowej aury, Piknik Ekologiczny, który odbył się w ostatnią niedzielę wakacji, można zaliczyć do udanych! Organizatorzy rozdali 500 zestawów z eko – upominkami, 90 voucherów do opolskich atrakcji, a na wycieczkę do Centrum Bioróżnorodności elektrycznym busem wybrało się ponad 120 osób!

Tego dnia na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie nie brakowało atrakcji. Uczestnicy imprezy mogli m.in. skosztować zdrowych smakołyków, przygotowanych przez Irenę Jasińską z firmy Delicious Home Made, a także wziąć udział w licznych warsztatach zabawowo – plastycznych. Na specjalnych stanowiskach można było m.in. przyozdobić drewniane pszczółki i motylki, własnoręcznie wykonać hotel dla owadów, czy też wziąć udział w wyścigu jaszczurek i węży. Dzięki specjalnym goglom najmłodsi mogli też zobaczyć świat „oczami pszczoły”. Natomiast na stoisku Stowarzyszenia Natura i Człowiek odbywały się warsztaty, podczas których uczestnicy pikniku wykonywali makiety gniazd różnych gatunków pszczół, a także wzięli udział w rodzinnej grze terenowej „Szlakiem trzmiela”. Ponadto pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie przygotowali Uśmiechnięte Miasteczko; można było również wziąć udział w Spisie Powszechnym. Największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście stoisko, na którym każdy mały uczestnik imprezy otrzymał nagrodę – łącznie rozdysponowano 500 sztuk zestawów, w skład których wchodziły m.in. maskotki, gry planszowe, komiksy, domki dla owadów, magnesy na lodówkę, książeczki dla dzieci, i wiele innych gadżetów. Z bardzo pozytywnym odbiorem spotkały się także przejażdżki elektrobusem z miejsca imprezy do Centrum Bioróżnorodności przy ul. Powstańców w Gogolinie. 90 pierwszych osób, które wybrały się na tę krótką wycieczkę, otrzymało vouchery przekazane przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska: darmowe wejściówki do opolskiego ZOO, „Wodnej Nuty” w Opolu, krapkowickiego kina, a także zniżkę do Parku Rozrywki w Krasiejowie.

Na dużej scenie zaprezentowali się natomiast: Teatr Kultureska z „Bukietem Talentów”, czyli rozśpiewanym interaktywnym spektaklem dla dzieci, pełnym pięknej muzyki, ruchu i animacji; Mariusz Totoszko z programem  „Zbieraj z klasą”, czyli ekologicznym spektaklem, podczas którego dzieci dowiedziały się dlatego warto dbać o naszą planetę oraz zbierać baterie i elektrośmieci; „Wesoły Uniwersytet” z kabaretem „Co w trawie piszczy”, podejmującym temat pożytecznych zapylaczy, a także grupa hip – hopowa, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, która zaprezentowała wspaniałe układy taneczne. Gwiazdą wieczoru był Michał Szczygieł – finalista programu telewizyjnego „The Voice of Poland”, który zachwycił gogolińską publiczność utworami takimi jak: „Spontan”, czy „Więcej”.

Piknik Bioróżnorodności odbył się w ramach projektu „Murawy i trawy bogactwem bioróżnorodności”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Wartość całego projektu to 2 653 400 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 2 255 390 zł.

 

 

 

 

Wersja XML