Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Staw w Obrowcu

Zrewitalizowany staw w centrum Obrowca stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Będą tam mogli odpocząć mieszkańcy i turyści podróżujący po Krainie św. Anny.

Zakończono ponad półroczne prace rewitalizacyjne mające na celu oczyszczenie stawu i stworzenie miejsca integracji i wypoczynku dla mieszkańców sołectwa. W ramach prac  nie tylko usunięto wieloletnią roślinność i umocniono  brzegi zbiornika, ale wybudowano sztuczną wyspę i „podest” do spacerów z którego można również łowić ryby. Na powierzchni wody unosi się urządzenie napowietrzające pełniące także funkcję niewielkiej fontanny. W głębi, przy jednym z brzegów wygospodarowano atrakcyjne miejsce do wspólnych biesiad i integracyjnych przedsięwzięć. Znalazła się tam altana, grill, kosze na śmieci i solidne stoły do gry w szachy i „Chińczyka”. Wzdłuż brzegu zainstalowano ławki, a teren przeznaczony do rekreacji oddzielono od pobliskich zabudowań. Spora powierzchnia została wybrukowana, powstał m. in. wygodny chodnik wzdłuż płotu częściowo okalającego staw. Całość ozdobiono gustownymi latarniami, zasadzono również liczne krzewy i drzewa. Należy przypomnieć, iż nieruchomość na której jest położony staw gmina przejęła nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnych.

Po wielu latach starań powoli zmienia się jedno z najważniejszych miejsc w sołectwie. Zrewitalizowany staw położony w sąsiedztwie siedziby OSP wiele zmienia w tej okolicy. Przy remizie, z inicjatywy strażaków, powstaje również ładna wiata pod którą znajdzie swoje miejsce zabytkowy wóz strażacki. Wartość zadania pod nazwą „Zagospodarowanie stawu na centrum spotkań mieszkańców Krainy św. Anny w miejscowości Obrowiec” wynosi 438 123 zł. Gmina Gogolin uzyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 80% wartości zadania.

 

 

Wersja XML