Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jarmark Wielkanocny w Gogolinie

Jak co roku, bogate stoiska i kolorowe dekoracje przyciągały licznych mieszkańców i gości. Dopełnieniem były żywiołowe występy artystyczne dzieci i młodzieży.

„Jarmark wielkanocny 2013” rozpoczął II Gminny Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj im. Jerzego Lipki w którym rywalizowało 49 twórców, w trzech kategoriach wiekowych. Twórcy wybierali najczęściej tradycyjną technikę rytowniczą i wzory kwiatowe, ale młodzi uczestnicy z powodzeniem zdobili jaja również innymi technikami. Bardzo atrakcyjnie prezentował się stół z ozdobami wielkanocnymi, babami i wielkanocnymi wypiekami, zgłoszonymi do konkursów. Sołectwa, dzielnice, stowarzyszenia i placówki oświatowe przygotowały wiele pięknych i oryginalnych rozwiązań, które smakowo i wizualne zachwyciły nie tylko jury, ale również pozostałych uczestników jarmarku.

 

 

Nie zawiedli organizatorzy stoisk, które zostały bogato udekorowane i oferowały liczne atrakcje świąteczne. Stoiska przygotowali: Dzielnica Gogolin – Karłubiec, sołectwo Kamionek, Chorula, Zakrzów, Dąbrówka, Zespół Szkół, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie, Świetlica Młodzieżowa w Gogolinie – Strzebniowie, Choruli, Kamieniu Śl., Gogolinie, Kamionku, Zakrzowie, Odrowążu, Malni, Świetlica Środowiskowa w Gogolinie, Górażdżach,  Stowarzyszenie „Górażdżańskie Babki z Klasą”, Stowarzyszenie „Nasz Karłubiec”, Klub Seniora w Gogolinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie, Piekarnia Drost, Ogrodnictwo Schlappa z Dąbrówki, Ogrodnictwo Tomeczek z Zakrzowa, Kwiaciarnia „Pod Aniołem” w Obrowcu, Kwiaciarnia „Julka” w Gogolinie, Dom Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku, twórczyni ludowa Grażyna Czekała, stoisko z wikliną państwa Baronów z Zarzecza, Elżbieta Malik z Żużeli, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Tradycyjnie, na uczestników jarmarku czekały domowe ciasta i kawa przygotowana przez rodziców i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

 

 

Jarmark zakończono ogłoszeniem wyników konkursów, dyplomy i nagrody wręczył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Franciszek Holeczek. Burmistrz podziękował uczestnikom za uczestnictwo w konkursach i przygotowanie wielkanocnych stołów oraz ogromna pracę włożoną w organizację jarmarku. „Dziękuję za zapał, zaangażowanie  i piękne wyroby, które przygotowaliście na nasz jarmark” – dziękował burmistrz. Podczas jarmarku nie mogło zabraknąć atrakcyjnego programu, wystąpili zwycięzcy Gminnego Konkursu „Śląskie Beranie” w scenkach rodzajowych i monologach, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie, solistka Andrea Polański, mażoretki z Gogolina i Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Rafała Jilga.

Organizatorem  Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Gogolinie, Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie.

 

 

PDFProtokół - wypieki wielkanocne.pdf

PDFProtokół - ozdoby wielkanocne.pdf

PDFProtokół_konkurs - kategoria do 12 lat.pdf

PDFProtokół_konkurs - kategoria od 12 lat do 16 lat gimnazjum.pdf

PDFProtokół_konkurs - kategoria od 16 lat i dorośli.pdf

Wersja XML