Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Festyn dożynkowy 2019

W dniu 1 września 2019r. Dzielnica Karłubiec dziękowała za plony. Rano o godz.10.30 podczas Maszy Św. w kościele św. Anny i św. Joachima, a po południu na nowym parkingu obok kościoła, organizując dożynkowy festyn pokoleń w tak nietypowym miejscu. Był to festyn uliczny pod hasłem „Powtórzmy to raz jeszcze”, bo karłubieckie festyny są organizowane na różnych ulicach. Dotychczas były to m.in. ulice: Świerkowa , Kasztanowa, Przyjaciół Schongau, Bagienna, Górna, Nowa. W ten sposób integrują się mieszkańcy naszej dzielnicy i podziwiają różne wyremontowane przez naszą gminę miejsca.

Od godz.15.00 rozpoczęły się występy dzieci  z PSP nr 3 w Gogolinie przygotowane przez p. Kornelię Miemczyk, a zaraz za nimi występowały gogolińskie mażoretki ARRIVA pod kierownictwem p. Ewy Wiora. Wszystkie dzieci były gorąco oklaskiwane przez uczestników naszej dożynkowej biesiady. Na parkingu przy namiocie, koncertowała w to bardzo upalne popołudnie Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A., która dała nam piękny godzinny koncert. Dla dzieci były rozstawione dmuchańce, piłkarzyki czy stoły „pingpongowe”. Na wszystkich uczestników czekały różnorodne smakowite ciasta upieczone przez nasze mieszkanki, jak również można było skosztować grillowych smakołyków. O godz.19.00 odbyło się główne losowanie loterii fantowej, rower wylosowała Kasia, a smartfon Karol, którzy, aż ze szczęścia skakali, Wszystkim udzieliła się chwila radości.

Mieszkańcy dzielnicy Karłubiec serdecznie dziękują Burmistrzowi Gogolina i całej Radzie Miejskiej za to że mamy nowy parking i dojazd do cmentarza.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy swoją cegiełką wsparli nasz festyn, a tym samym budowę karłubieckiego Domu Parafialnego.

Festyn współfinansowany ze środków Gminy Gogolin w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań gminnych w zakresie kultury, ze środków VDG w ramach projektu realizowanego przez koło DFK w Karłubcu, a także sponsorów:

Konto budowy Domu Parafialnego powiększyło się o kwotę 6 460 zł.

Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie Nasz Karłubiec, Duszpasterska Rada Parafialna, Zarząd Dzielnicy Gogolin-Karłubiec, Zarząd Koła DFK Karłubiec.

W.W.

 

 

Galeria zdjęć nadesłana przez A.H.

 

Wersja XML