Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przebój za przebojem czyli finał Artystycznego Lata 2019

Muzyka kilku pokoleń na scenie i kilka pokoleń uczestników, którzy bardzo licznie stawili się na tegoroczny finał "Artystycznego Lata 2019" na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Dwa dni wypełnione muzyką i zabawą dla dzieci i dorosłych mogły zadowolić wszystkich, co potwierdzali w swoich opiniach goście z kraju i zagranicy.

W pierwszym dniu królowała muzyka dance i disco. Od zwiewnych, letnich "kawałków" rozpoczął Dance Project, po którym na scenie pojawił się duet Systematic Fire Show, który w swojej choreografii zaprezentował pokazy ognia. Jeszcze goręcej zrobiło się podczas występu zespołu Skaner, którego lider Robert Sasinowski wyśpiewał między innymi takie przeboje jak "Kino, kino", "Weronika" czy "Lato w Kołobrzegu". Rozśpiewana na dobre publiczność na finał niezwykle głośno śpiewała przeboje grupy BOYS. Legenda polskiego disco-polo czyli Marcin Miller porwał dosłownie publiczność przebojami "Dziewczyna z marzeń", "Wolność" i oczywiście "Jesteś szalona".

Z kolei niedzielne występy na scenie rozpoczęły się od gorących afrykańskich rytmów. Grupa Jumbo Africa przypomniała przeboje wielkich gwiazd lat 70/80 takich jak Afric Simone, Saragossa Band, Boney M.  i Goombay Dance Band. Gromkie owacje zebrała Majka Jeżowska, która pod sceną zebrała co najmniej cztery pokolenia fanów od 5 do 75 latków a po koncercie przez długi czas rozdawała autografy.

Niedzielny wieczór wypełniły swoimi niezwykłymi głosami a także urodą znakomite wokalistki. Jako pierwsza na scenie pojawiła się laureatka niedawnego koncertu "Superjedynek" podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Ania Karwan. Doskonale znana z telewizyjnego show "Voice of Poland" wokalista na zakończenie swego występu niezwykle ekspresyjnie zaśpiewała "Purple Rain", którym to wykonaniem zyskała aplauz jurorów i ekspertów a w Gogolinie gromkie brawa publiczności. Na zakończenie dwudniowych doznań muzycznych publiczność słuchała i wspólnie z Kasią Stankiewicz śpiewała przeboje grupy Varius Manx, która zaprezentowała się w składzie, który osiągał największe sukcesy w latach 90-tych z charyzmatycznym Robertem Jansonem na czele. Były klasyki: "Maj", "Ruchome piaski", "Piosenka księżycowa", "Zanim zrozumiesz" i "Orła cień" i nowe piosenki jak przebój tegorocznego lata "Mgła nad Warszawą".

Oprócz koncertów organizatorzy czyli Urząd Miejski w Gogolinie i Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie zadbali o dodatkowe atrakcje. Dzieci miały okazję przez dwa dni korzystać w uroków Uśmiechniętego Miasteczka a w niedzielę bawiły ich "Klauniki" a kto chciał mógł się wyszaleć w wesołym miasteczku. Ponadto w niedzielę ulicami Gogolina przejechała kawalkada motocyklistów z całego województwa. "Żelazne rumaki" można było oglądać a nawet przejechać się z właścicielem pojazdu. Z kolei w "plenerowej bibliotece", którą zorganizowała Gminna Biblioteka  w Gogolinie można było usiąść na kocyku i poczytać i wziąć udział w konkursach. Jak zwykle nie zabrakło pysznej gastronomii a sponsorem głównym finału Artystycznego Lata 2019 w Gogolinie był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Dziękujemy !

Galeria Artystyczne Lato - niedziela 21.07

 

 

Galeria Artystyczne Lato - sobota 20.07

 

 

Wersja XML