Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kiermasz świąteczny z Mikołajem

Świąteczna atmosfera i ciekawa oferta przyciągnęła licznych mieszkańców i gości na świąteczny kiermasz w Gogolinie. Nie zabrakło pięknych wyrobów oraz artystycznych i kulinarnych  inspiracji. 

Doroczny Kiermasz Świąteczny z Mikołajem jest przede wszystkim wielką atrakcją dla dzieci. Dla nich organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne i ciekawy program artystyczny. Dzieci uczyły się wykonywania choinkowych ozdób a aktorzy w programie „Mikołaj bez rózgi” bawili najmłodszych bajkami i opowiastkami przygotowując na przyjście Mikołaja. Program artystyczny wypełniły również występy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie, zespołu gogolińskich mażoretek i muzyka zespołu Electronics Man. Ponadto, Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów wypełniła się licznymi stoiskami, gdzie oferowano atrakcyjne potrawy i ozdoby świąteczne. Świąteczne stoiska przygotowali: Sołectwo Kamionek, Klub Seniora w Gogolinie i Klub Seniora Koło Górażdże, Świetlica Środowiskowa w Gogolinie i Obrowcu, Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie, Kamionku, Kamieniu Śl., Odrowążu, Choruli, Gogolinie – Strzebniowie, Malni, Dom Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni, PSP nr 2 w Gogolinie i Kamieniu Śl., Zespół Szkół w Gogolinie, Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie, kwiaciarnia „Gardenia”  z Zakrzowa i kwiaciarnia„Pod Aniołem” z Obrowca, Dzielnica Gogolin – Karłubiec, Stowarzyszenie „Babki z klasą z Górażdży” i Stowarzyszenie „Piękny Skrawek Gogolina – Strzebniowa”, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach, twórczyni Grażyna Czekała, firma gastronomiczna „Oaza Smaku”- Halina Landas. Kawiarenkę zorganizowali nauczyciele i rodzice uczniów PSP nr 3 w Gogolinie.

Podczas kiermaszu rozstrzygnięto również dwa konkursy – wybrano najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe i najlepszą świąteczną potrawę. Pierwsze miejsca zdobyli: Dom Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku (ozdoba) i Dzielnica Gogolin – Strzebniów (potrawa).

Organizatorem kiermaszu był Gminny Ośrodek Kultury, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie, Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie i  Urząd Miejski w Gogolinie.

 

 

 

Wersja XML