Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Europejski Konkurs Rysunkowy

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni zdobyli najwięcej nagród w gminie w Europejskim Konkursie Rysunkowym „Europa Union”. Doroczny konkurs stanowi element wspierający edukację proeuropejską.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się (03.10.) w szkole w Malni z udziałem Manfreda H. Däuwela - członka Zarządu Stowarzyszenia „Europa Union”, Irmgardy Żyły - Naczelnika Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji  Urzędu Miejskiego w Gogolinie oraz Roberta Smiatka - koordynatora konkursu. Uroczystość otworzyła Krystyna Tupko – dyrektor szkoły, która witając gości przedstawiła program nauczania języka niemieckiego w oddziałach przedszkolnych i szkolnych. W kolejnej części spotkania uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny w języku niemieckim przygotowany pod kierunkiem nauczycielek:  Beaty Ptok, Weroniki Bekiesz i Danuty Grobosz. Manfred Däuwel, który wraz z małżonką Resemarie od wielu lat propagują w Polsce idee europejskie, podkreślił znaczenie edukacji językowej „ …jest to ważne, że dzieci uczą się języków, mają dzięki temu szansę swobodnie żyć Europie i budować jej przyszłość”.  Państwo Däuwel obdarowali zwycięzców konkursu nagrodami w postaci gier edukacyjnych, przyborów sportowych i zabawek oraz dyplomami podpisanymi przez Ministra Edukacji, Nauki i Kultury Nadrenii Palatynatu i Prezesa Stowarzyszenia „Europa Union”.

 

 

Laureaci Europejskiego Konkursu Rysunkowego „Europa Union”.

Temat: „Gdy będę duży…”

Ewa Gabor i  Sara Seifert  - PSP nr 2 Gogolin, Beata Walicka i  Monika Wojciechowska - PSP  Malnia, Małgorzata Komandzik - PSP Kamień Śl.

Temat: „Wyjaśnij proszę…”

Justyna Simon  i Filip Mateja - PSP Malnia.

Temat: „Nieskażony środowisko”

Wiktoria Szymczak - PSP nr 2 Gogolin, Dawid Gajowy - PSP Malnia.

Temat: „Budujmy  wspólnie przyszłość”

Andrea Przemus - PSP nr 3 Gogolin, Ewa Lysek - PSP Kamień Śl.

Temat: Wymarzone miejsce do zamieszkania”

Sandra Smieja - PSP Malnia, Katarzyna Miemczyk - PSP nr 3 Gogolin.

Wersja XML