Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Gogolin - Samorządem Równych Szans

Gmina Gogolin wyróżniona tytułem „Samorząd Równych Szans”. Na ogólnopolskim forum doceniono konsekwentne i spójne działania podejmowana na rzecz osób niepełnosprawnych.

Burmistrz Joachim Wojtala i dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie – Andrzej Mrowiec odebrali (4-5.10.) w Karpaczu wyróżnienie przyznane w ramach IV edycji Konkursu „Samorząd Równych Szans”. Wyróżnienie zostało wręczone przez Aleksandra Waszkielewicza – Prezesa Fundacji „Instytut Rozwoju Regionalnego” oraz posła Marka Plurę – Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

„Poddaliśmy się ocenie konkursowej, co było również okazją do porównania się z samorządami największych miast, cieszymy się niezmiernie, że zostaliśmy docenieni wśród najlepszych” - mówi burmistrz J. Wojtala.

Wręczenie nagród było połączone z dwudniową konferencją poświęconą problemom związanym z pomocą niepełnosprawnym w każdym przedziale wiekowym i działaniom mającym na celu zapobieganiu wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych. Konferencja i warsztaty były również okazją do wymiany doświadczeń w ramach „dobrych praktyk”. W drugim dniu prezentowano najciekawsze zadania realizowane w skali ogólnopolskiej i zadania realizowane w województwie dolnośląskim. Warsztaty okazały się również znakomitą okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami organizacji i samorządów realizujących projekty na rzecz osób niepełnosprawnych. Nawiązano kontakty z samorządowcami z Jarosławia, Dzierżoniowa i Stargardu Szczecińskiego. Realizowane tam projekty wpisują się znakomicie w zakres potrzeb istniejących na terenie gminy Gogolin.

***

Do konkursu zgłoszono 125 samorządów, spośród których Kapituła Nagrody „Samorząd Równych Szans”, pod przewodnictwem ministra Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych - wybrała 15 zwycięzców i przyznała 25 wyróżnień. Oceniano programy działania realizowane na rzecz osób niepełnosprawnych w latach 2006 – 2012. Gmina Gogolin przystąpiła do konkursu zgłaszając program „Pomocna dłoń urzędu”. Z województwa opolskiego wyróżnienie w konkursie otrzymała również Gmina Nysa oraz Powiat Kluczborski.

Wersja XML