Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

POLSKO-CZESKIE STARTY MŁODYCH ZAPAŚNIKÓW

Nie próżnują młodzi zapaśnicy z Gogolina. reprezentanci naszego ZKS-u znów z bardzo dobrej strony pokazali się na matach w czeskim Krnovie oraz w Pieszycach na Dolnym Śląsku.

Czteroosobowa ekipa gogolińskich zapaśników pod kierunkiem trenera Krzysztofa Bartnika uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju z okazji 70-lecia założenia klubu z Krnova. Do rywalizacji przystąpiło blisko 230 zawodników z 24 sekcji zapaśniczych z Czech, Słowacji i Polski. Najlepiej w tej międzynarodowej rywalizacji poradził sobie Dawid Kopeć, który wygrał rywalizacje  w kategorii wagowej 39 kg. Na drugim stopniu podium znalazł się Bartłomiej w kategorii do 35 kg., zaś Aleksander Smandzik uplasował się na trzecim miejscu w wadze do 57 kg.  w stylu klasycznym.

Brak opisu obrazka

Z kolei w  Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Konstytucji 3 Maja w dolnośląskich Pieszycach nasz klub reprezentowało 10 zawodników. Zawody były silnie obsadzone i stały na wysokim poziomie  - przyznał trener Krzysztof Bartnik. Na matach można było zobaczyć około 180 zawodników i zawodniczek z 19 sekcji zapaśniczych z Polski i Czech. W rywalizacji ze swoim rówieśnikami równych sobie nie miał Marcel Woźnica, który zwyciężył w kategorii wagowej do 24 kg. Udział w pojedynkach finałowych i srebrne medale zapewnili sobie Maja Jurgielewicz w wadze do 25 kg, Szymon Soroka  w wadze do 46 kg. i Aleksander Smandzik - w wadze do 65 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Dominika Jurgielewicz w wadze 48 kg, Milena Guzy - w wadze 45 kg, Dawid Kopeć - w wadze 36 kg, Patrycja Wieczorek w wadze 62 kg, i Adam Janoszka - w wadze 85 kg. Po za podium na punktowanej piątej pozycji sklasyfikowano Dominika Guzego w wadze  do 48 kg. Wyjazd naszej ekipy był współfinansowany ze środków gminy Gogolin i gminy Krapkowice a także sponsorów. 

Wersja XML