Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Kamieniu Śl. mają nowoczesną i ekologiczną szkołę

Jest nowocześnie, ekologicznie i kolorowo – w Kamieniu Śląskim zakończyła się termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej. Ponad milionowa inwestycja realizowana była od czerwca do grudnia bieżącego roku.

Tak wartościowe i innowacyjne zadanie mogło zostać zrealizowane dzięki uzyskanemu dofinansowaniu projektu w wysokości 612.669,45 zł

A wszystko w związku z wnioskiem opracowanym przez Wydział Funduszy i Mechanizmów Finansowania Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gogolinie, który złożony został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, Działania 3.2. Efektywność energetyczna, Poddziałania 3.2.2 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Aglomeracji Opolskiej.

Inwestycję w PSP w Kamieniu Śląskim realizowało konsorcjum firm: Zakład Remontowo-Budowlany s.c. „A&S” Janusz M. Adamów – Renata Adamów z Twardawy oraz Instalatorstwo sanitarne c.o. i gaz Józef Barnert z Głogówka. Polegało przede wszystkim na kompleksowym ociepleniu budynku oraz modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Ponadto, przebudowano istniejący podjazd dla niepełnosprawnych od strony północnej, a także zagospodarowano teren wokół szkoły i zdemontowano stary mur oraz ogrodzenie.

W budynku szkoły wprowadzono innowacyjny system zarządzania oświetleniem,  wyposażony w światła LED. Dzięki nowoczesnej instalacji zarządzania oświetleniem w szkole, możliwe będzie inteligentne sterowanie natężeniem światła, w zależności od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Ciekawym i bardzo pomocnym rozwiązaniem jest również instalacja specjalnych lamp nad szkolnymi tablicami, dzięki czemu poprawi się komfort pracy nauczyciela i ucznia.

W ramach inwestycji utworzono także tzw. „zieloną ścianę”, w której nasadzono  rośliny z gatunku bluszcz. Rośliny tworzące „zieloną ścianę” oprócz naturalnej bariery termicznej, będą mogły też pełnić funkcje edukacyjne dla przedmiotów przyrodniczych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 190 989,17 zł.

 

 

Wersja XML